Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1221 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

DRZEWA POWALONECztery osoby ranne, jedna ofiara śmiertelna i blisko 176 tys. budynków bez prądu – to bilans burz, jakie przeszły nad naszym krajem w czwartek i wczorajszej nocy.

Bilans strat, jakie przyniosły czwartkowe burze i te mające miejsce dzisiejszej nocy w całej Polsce, jest ogromny. Powalone drzewa, uszkodzone budynki mieszkalne, zniszczone pojazdy, budynki mieszklane bez prądu, cztery osoby ranne i jedna ofiara śmiertelna.

Choć, jak informują synoptycy największe wyładowania podczas czwartowkych i piątkowych burz miały miejsce w województwach lubuskim i dolnośląskim, na szczęście w naszym powiecie straż pożarna nie odnotowała dużej ilości zgłoszeń. W głównej mierze interwencje, jakie w tym czasie podejmowali strażacy dotyczyły powalonych drzew.

Powalone drzewo blokowało drogę na Szczepanów

Wczoraj po godzinie 5 rano do Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie na drodze w miejscowości Szczepanów. Drzewo blokowało całkowicie przejazd. Na miejsce zadysponowano zastęp JRG Środa Śląska.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, jak również na pocięciu drzewa przy użyciu pilarki spalinowej, a następnie usunięciu z drogi w celu udorożnienia ruchu – informuje dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej.

W Proszkowie pękło drzewo

Tuż przed godziną 19 na skutek wyładowań atmosferycznych w Proszkowie pękł jesion. Na wysokości sześciu metrów powstała szczelina szerokości dwóch metrów. Część pękniętego drzewa zagrażała znajdującemu się w bliskim sąsiedztwie budynkowi mieszkalnemu.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także na pocięciu drzewa przy pomocy drabiny i pilarki, a następnie usunięciu z drogi – wyjaśniają strażacy.

Drzewo blokowało ruch na drodze

Dziesiejszej nocy, tuż przed godziną 2, do KP PSP w Środzie Śl. wpłynęło zgłoszenie dotyczące powalonego drzewa przez silny wiatr. Blokowało ono całkowicie drogę 346 między Krynicznem, a Jugowcem.

- Zastęp JRG Środa Śląska zabezpieczył miejsce zdarzenia, a następnie przy pomocy pilarki spalinowej pocięto drzewo i usunięto je na pobcze – wyjaśnia dyżurny.

Ścięte drzewo zostało przez strażaków zabezpieczone i odpowiednio oznakowane.

(isz), Fot. OSP Udanin (zdj. ilustracyjne)

DRZEWA POWALONE

DRZEWO POWALONE

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • kibic
  CZYLI JAK ZWYKLE WIELKIE GRATULACJE DLA DZIECIAKÓW I SENSEIA BOGDANA DOBRA ROBOTA TAK TRZYMAC

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box