Dzisiaj jest: 22 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Anastazy, Wincenty, Wiktor

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1814 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

sprzatanie Kopia

Data publikacji: 2017-08-23 15:46:20

Kto zajmuje się wywozem śmieci na terenie naszego miasta? Kto odpowiada za jego sprzątanie? Dlaczego nikt nie dba o uliczkę prowadzącą z placu Solnego na plebanię? Z takimi pytaniami zwrócił się do nas czytelnik.

Kilka dni temu otrzymaliśmy wiadomość od jednego z naszych czytelników.

- Droga Redakcjo, piszę z zapytaniem kto na naszym terenie zajmuje się wywozem śmieci i sprzątaniem miasta? Bywam w rożnych częściach Środy Śląskiej i w wielu miejscach jest naprawdę bardzo nieprzyjemnie. To co dzieje się przy śmietnikach przy parkingu na Placu Solnym to jest coś nienormalnego. Czy tych śmietników nie można czymś zagrodzić? Dawniej był tam murek osłaniający który zakrywał wszystko ale komuś widocznie przeszkadzał skoro został wyburzony. Śmieci walają się tam notorycznie.  Telewizor leży od kilku tygodni. Dlaczego firma odpowiedzialna za wywóz śmieci nie zrobi z tym porzadku? - pyta mężczyzna. - Druga sprawa to uliczka nieopodal. Cała zaśmiecona i w chwastach łącząca się z roślinnością z plebani. Do pewnego czasu pewna pani mieszkająca niedaleko dbała o to miejsce ale kiedy jej zabrakło to wygląda to jak slums, koło schodków zwykłe wysypisko śmieci. Dlaczego podmiot odpowiedzialny za sprzatanie nie wywiązuje się ze swoich obowiązków? Takich miejsc w naszym miescie jest kilka - dodaje.

Zadane pytania przekazaliśmy do Przedsiębiorstwa Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS WROCŁAW Sp. z o.o., oddział Środa Śląska. Jak zauważyliśmy,  teren ścieżki, o której wspominał nasz czytelnik został dziś posprzątany i wyplewiony.

TRANS-FORMERS WROCŁAW Sp. z o.o. o. Wrocław odpowiada

Dziś otrzymaliśmy również informację na temat wywozu nieczystości przesłaną przez Halinę Ożóg, kierownika oddziału w Środzie Śląskiej Przedsiębiorstwa Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS WROCŁAW Sp. z o.o., którą zamieszczamy poniżej.

W odpowiedzi na pismo dot. wywozu nieczystości stałych i sprzątania miasta, Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS WROCŁAW Sp. z o.o. Oddział w Środzie Śląskiej informuje, iż zarówno odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, jak również oczyszczalnie miasta typu letniego odbywa się na zasadach, wynikających z umów, zawartych w tym zakresie z Gminą Środa Śląska.

Wywóz odpadów komunalnych (odpadów bytowych, powstających na bieżąco w gospodarstwach domowych) zgromadzonych w pojemnikach odbywa się zgodnie z przyjętą częstotliwością, tj. zwykle jeden raz w tygodniu, natomiast w większych skupiskach ludności (w centrum miasta, na osiedlach) dwa albo nawet trzy razy w tygodniu. Mimo tego przy pojemnikach (m.in. przy Placu Solnym, gdzie wywóz odbywa się trzy razy w tygodniu) notorycznie gromadzone są dodatkowe odpady, w większości odpady wielkogabarytowe, które tworzą dzikie wysypiska. Tego typu dzikie wysypiska usuwane są przez nas zgodnie z zapisami umowy na podstawie pisemnego zgłoszenia przez zamawiającego, tj. Gminę Środa Śląska.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbywa się regularnie, na terenie miasta co dwa miesiące, w dniach ustalonych w harmonogramie, zatwierdzonym przez Gminę. Na dzień dzisiejszy przy wielu pojemnikach na terenie miasta od dawna gromadzone są odpady wielkogabarytowe (meble, opony, materace, itp.), które są tam złożone przez mieszkańców, mimo iż mają oni świadomość, iż wywóz tego rodzaju odpadów odbywa się w ustalonych dniach. Najbliższy termin zbiórki odpadów wielkogabarytowych przypada 26.08.2017 r. w sobotę. Nadmieniamy jednocześnie, iż odpady wielkogabarytowe nie mogą zostać odebrane razem z niesegregowanymi odpadami komunalnymi ze względu na to, iż jest to inny rodzaj odpadów, który trafia do innego odbiorcy.

Sprzątanie miasta również odbywa się w zakresie i z częstotliwością, wskazaną w specyfikacji przetargowej i zawartej z Gminą umowie. Nie wszystkie ulice miasta Środa Śląska objęte są regularnym sprzątaniem, dlatego niektóre części miasta mogą się wydawać zaniedbane, na co jednak nie mamy wpływu. Przejście między Pl. Solnym z ulicą Kolejową, również nie figuruje i nigdy nie figurowało w wykazie ulic do sprzątania. Natomiast budowanie altan śmietnikowych nie należy do obowiązków firmy wywozowej, lecz do właścicieli nieruchomości.

W związku z powyższym uważamy, iż nasza firma, prowadząca wywóz nieczystości stałych oraz sprzątanie miasta, wywiązuje się ze wszystkich obowiązków, jakie nakładają na nią ww. umowy.

(red), fot. isz 

sprzatanie

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • UM
  Koszty są minimalne. Kwoty na Radę i Zarząd są bardzo niewielkie,wręcz symboliczne, amortyzacja ...

  Czytaj więcej...

   
 • Co ja
  Koszty niestety comiesięcznie powstają: rada nadzorcza, prezes, amortyzacja, nowe etaty na koniec ...

  Czytaj więcej...

   
 • Romek
  Asia nie wiem czy masz prawdziwe informacje co do miejsca pobytu Weroniki Pietruszki ostatnie jej ...

  Czytaj więcej...

   
 • Henoi
  wynik 2:1 dla miedzi - coś śląsk się nie popisał u nas

  Czytaj więcej...

   
 • Karola
  Max 25 km/h na stacje ? To wszystkie pociagi uciekna :-) A jak ktos bedzie za nim jechal na ...

  Czytaj więcej...

   
 • GŁOS WSI
  c.d...ale do Wrocławia jak najbardziej. :-)

  Czytaj więcej...

   
 • GŁOS WSI
  Na lotnisko nie koniecznie,ponieważ często wylatuję z Poznania.

  Czytaj więcej...

   
 • Ferdek
  a przed świętami to jeździły w ramach czego te busy ? Pojeździły parę dni i przestały, i stoją. Ruchy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Lans
  No jak czytam te wypociny to chyba w Miekini mieszkam a nie w Malczycach. Aż się zastanawiam czy autor ...

  Czytaj więcej...

   
 • Grzegorz
  Zróbcie połączenie na lotnisko. Serio

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box