Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maria, Stefan, Eustachy

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1382 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

policja 3

Data publikacji: 2017-09-01 09:05:38

Ruszyła nowa aplikacja. Dzięki Regionalnemu Systemowi Ostrzegania mieszkańcy będą powiadamiani o lokalnych zagrożeniach.

 

Aplikacja RSO, czyli Regionalny System Ostrzegania, to aplikacja mająca na celu powiadamianie o możliwych lokalnych zagrożeniach, a także edukowanie obywateli poprzez dostęp do poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych. Aplikacja umożliwiająca dostęp do komunikatów Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego obsługiwana jest przez systemy operacyjne Android, Apple – IOS oraz Windows Phone.

- Przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych, czy dostęp do poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych, to tylko niektóre funkcjonalności zawarte w Aplikacji RSO (Regionalnego Systemu Ostrzegania), który umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach zarówno na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej z wykorzystaniem napisów DVB, a także w aplikacji na urządzenia mobilne – informuje Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu.

Funkcjonalność aplikacji

Program umożliwia uzytkownikom nie tylko przegląd informacji o stanach wód w rzekach całej Polski z wykorzystaniem interaktywnej mapy, jak również przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych na terenie całego kraju z podziałem na kategorie: meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe i ogólne. Poprzez program uzytkownicy mają również dostęp do poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Jak pobrać aplikację?

Pobranie aplikacji jest możliwe za pośrednictwem:

- strony internetowej Dolnośląskiego  Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu,

- sklepu dedykowanego odpowiedniemu  systemowi operacyjnemu urządzenia mobilnego: „Google Play”,  „Apple App Store”, „Windows Phone Store”

(red), Fot. policja

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box