Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Danuta, Emilia, Jan

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1389 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ug mlczyce1Data publikacji: 2017-09-29 11:25:00

Kilkanaście godzin temu na popularnym portalu społecznościowym Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt poruszył temat przetrzymywania na terenie gminy Malczyce bezdomnych zwierząt. W jakich warunkach żyją psy?

 

Na stronie Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt pojawiła się informacja o złych warunkach, w jakich na terenie gminy Malczyce przetrzymywane są bezdomne psy.

- To była już druga nasza wizyta w tym miejscu. Psy przetrzymywane są na terenie Oczyszczalni Ścieków. Zwierzęta są tu karmione chlebem z kaszą oraz nie mają zapewnionych jakichkolwiek spacerów (pomimo ustawowego obowiązku zwierzęta nie posiadają wybiegów) – dowiadujemy się w Dolnośląskim Inspektoracie Ochrony Zwierząt.

Jak informuje inspektor Konrad Kuźmiński, pomimo ustawowego obowiązku przekazywania zwierząt do schroniska, te przekazywane nie są. Warunki, jakie inspektorzy zastali na terenie, gdzie przetrzymywane są zwierzęta świadczyć mogą również, zdaniem inspektorów, o tym, że psy nie są wyprowadzane. Pomimo chęci kilku wolontariuszy do doglądania zwierząt, ci nie są do nich dopuszczani. Jak podkreśla pracownik inspektoratu ochrony zwierząt podczas inspekcji zauważono kilka zaniedbań, jakie nie powinny mieć miejsca.

- Inspektorzy będący na miejscu kontaktowali się w tej sprawie z wójtem gminy, który dał do zrozumienia, że sytuacja psów go nie interesuje i rozłączył się – dodają pracownicy.

Wójt odpowiada

Z zapytaniem o sytuację i sugerowany brak zainteresowania losem zwierząt zwróciliśmy się do wójta gminy Malczyce, Piotra Franowskiego.

- W chwili obecnej przebywam na wyjeździe służbowym. Wczoraj około godziny 18:30, będąc na kolejnym spotkaniu, odebrałem telefon. Podczas rozmowy mężczyna poinformował mnie, że dzwoni w sprawie psów – wyjaśnia Piotr Frankowski. - Ponieważ byłem na spotkaniu i nie mogłem rozmawiać, poprosiłem rozmówcę o kontakt pod numerem interwencyjnym Urzędu Gmina Malczyce dostępnym 24 godziny na dobę dostępnym na naszej stronie internetowej. Mężczyzna w sposób nieprzyjemny oświadczył, że nie będzie szukał żadnych numerów. Ponieważ rozmowa zaczynała być nieprzyjemna i nie miałem możliwości jej kontynuowania, jeszcze raz poprosiłem o kontakt pod wskaznym numerem i zakończyłem rozmowę – dodaje wójt.

Jak dodaje wójt, los zwierząt zarówno jemu, jak i pracownikom Urzędu Gminy Malczyce nie jest obcy. 4 października, w Światowy Dzień Zwierząt w malczyckiej szkole odbędzie się spotkanie uczniów z przedstawicielami schroniska i lekarza weterynarii. Najprawdopodbniej październik będzie miesiącem zwierząt na terenie gminy Malczyce.

- Chcielibyśmy w ten sposób pokazać, że los zwierząt nie powinien być obojętny nikomu, że każdy z nas powinien zająć się tematem zwierząt, a poszczególne instytucje powinny ze sobą współpracować dla dobra zwierząt – wyjaśnia wójt.

O sprawie powiadomiono Powiatowego Lekarza Weterynarii

O sprawie sposobu, w jaki przetrzymywane są na terenie gminy Malczce bezdomne psy poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii, który przedwczoraj odwiedził miejsce, w którym przebywają zwierząta. Na dniach Dolnośląski Inpektorat Ochrony Zwierząt wystosuje do wójta gminy Malczyce pismo z prośbą o wyjaśnienie i udzielenie informacji na temat wyżywienia zwierzą, warunków w jakich są trzymane, kto sprawuje nad nimi opiekę i dlaczego chętni wolontariusze nie są wpuszczani do zwierząt?

Jakie były wyniki inspekcji? Czy faktycznie na terenie gminy Malczyce doszło do nieprawidłowości w sposobie trzymania bezdomnych zwierząt? Kto odpowiada za opiekę nad psami?

Do sprawy wrócimy.

(isz), Fot. Dolnośląski Inspektorat ochrony zwierząt

ug ml1

ug malczyce 122

 

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • przegladtowarow
  Rozwoju zakrzepów we krwi zostaje zatrzymany przez medycynę pracy, i już powstały skrzepy krwi są ...

  Czytaj więcej...

   
 • Plebania
  Przecie to Jurek Tosiek ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • gol
  wygra, wygra co taki nihilista z ciebie?

  Czytaj więcej...

   
 • wierny kibic
  Polska i tak przegra z Kolumbią 3:1 :D :lol: :D

  Czytaj więcej...

   
 • pozamykane
  W tym mieście nie może być normalnie. Wszystko pozamykane. Boisko do siatkówki plażowej (piaskownica ...

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  Justyno tak właśnie wygląda zarządzanie majątkiem gminy obecnego gospodarza zgodnie z hasłem "wyższy ...

  Czytaj więcej...

   
 • BOBEK
  To co tu wypisujecie to lepszy kabaret niż będzie w Bukówku,Ludzie zastanówcie się co piszecie.?????

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Roland stał się już gazetą z większością informacji o straży

  Czytaj więcej...

   
 • Felix
  @Pati...Też miałem kiedyś psa rasy średni kundel...I on ginął mi dwa razy...Raz wrócił po 2 tygodniach ...

  Czytaj więcej...

   
 • WAffeL
  Bo Ci przywieźli swoje psy - a nasz już wszystkie bezpańskie wyłapał, a Ty pewnie niejednego zeżarłaś ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box