Dzisiaj jest: 17 Październik 2017    |    IMIENINY: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 959 gości oraz 0 użytkowników.

PRACA NA PRODUKCJI W…

Firma Schürholz Polska w Komornikach niedaleko Środy Śląskiej zajmująca się... Czytaj więcej

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

GIMNASTYKA KOREKCYJNA DLA DZIECI…

Gabinet Zdrowia i Urody GOGA w Środzie Śląskiej zaprasza na... Czytaj więcej

DOM CAŁODOBOWEJ OPIEKI "NA…

Dom Całodobowej Opieki "Na zaciszu" w Krynicznie położony jest w... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ug mlczyce1Data publikacji: 2017-09-29 11:25:00

Kilkanaście godzin temu na popularnym portalu społecznościowym Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt poruszył temat przetrzymywania na terenie gminy Malczyce bezdomnych zwierząt. W jakich warunkach żyją psy?

 

Na stronie Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt pojawiła się informacja o złych warunkach, w jakich na terenie gminy Malczyce przetrzymywane są bezdomne psy.

- To była już druga nasza wizyta w tym miejscu. Psy przetrzymywane są na terenie Oczyszczalni Ścieków. Zwierzęta są tu karmione chlebem z kaszą oraz nie mają zapewnionych jakichkolwiek spacerów (pomimo ustawowego obowiązku zwierzęta nie posiadają wybiegów) – dowiadujemy się w Dolnośląskim Inspektoracie Ochrony Zwierząt.

Jak informuje inspektor Konrad Kuźmiński, pomimo ustawowego obowiązku przekazywania zwierząt do schroniska, te przekazywane nie są. Warunki, jakie inspektorzy zastali na terenie, gdzie przetrzymywane są zwierzęta świadczyć mogą również, zdaniem inspektorów, o tym, że psy nie są wyprowadzane. Pomimo chęci kilku wolontariuszy do doglądania zwierząt, ci nie są do nich dopuszczani. Jak podkreśla pracownik inspektoratu ochrony zwierząt podczas inspekcji zauważono kilka zaniedbań, jakie nie powinny mieć miejsca.

- Inspektorzy będący na miejscu kontaktowali się w tej sprawie z wójtem gminy, który dał do zrozumienia, że sytuacja psów go nie interesuje i rozłączył się – dodają pracownicy.

Wójt odpowiada

Z zapytaniem o sytuację i sugerowany brak zainteresowania losem zwierząt zwróciliśmy się do wójta gminy Malczyce, Piotra Franowskiego.

- W chwili obecnej przebywam na wyjeździe służbowym. Wczoraj około godziny 18:30, będąc na kolejnym spotkaniu, odebrałem telefon. Podczas rozmowy mężczyna poinformował mnie, że dzwoni w sprawie psów – wyjaśnia Piotr Frankowski. - Ponieważ byłem na spotkaniu i nie mogłem rozmawiać, poprosiłem rozmówcę o kontakt pod numerem interwencyjnym Urzędu Gmina Malczyce dostępnym 24 godziny na dobę dostępnym na naszej stronie internetowej. Mężczyzna w sposób nieprzyjemny oświadczył, że nie będzie szukał żadnych numerów. Ponieważ rozmowa zaczynała być nieprzyjemna i nie miałem możliwości jej kontynuowania, jeszcze raz poprosiłem o kontakt pod wskaznym numerem i zakończyłem rozmowę – dodaje wójt.

Jak dodaje wójt, los zwierząt zarówno jemu, jak i pracownikom Urzędu Gminy Malczyce nie jest obcy. 4 października, w Światowy Dzień Zwierząt w malczyckiej szkole odbędzie się spotkanie uczniów z przedstawicielami schroniska i lekarza weterynarii. Najprawdopodbniej październik będzie miesiącem zwierząt na terenie gminy Malczyce.

- Chcielibyśmy w ten sposób pokazać, że los zwierząt nie powinien być obojętny nikomu, że każdy z nas powinien zająć się tematem zwierząt, a poszczególne instytucje powinny ze sobą współpracować dla dobra zwierząt – wyjaśnia wójt.

O sprawie powiadomiono Powiatowego Lekarza Weterynarii

O sprawie sposobu, w jaki przetrzymywane są na terenie gminy Malczce bezdomne psy poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii, który przedwczoraj odwiedził miejsce, w którym przebywają zwierząta. Na dniach Dolnośląski Inpektorat Ochrony Zwierząt wystosuje do wójta gminy Malczyce pismo z prośbą o wyjaśnienie i udzielenie informacji na temat wyżywienia zwierzą, warunków w jakich są trzymane, kto sprawuje nad nimi opiekę i dlaczego chętni wolontariusze nie są wpuszczani do zwierząt?

Jakie były wyniki inspekcji? Czy faktycznie na terenie gminy Malczyce doszło do nieprawidłowości w sposobie trzymania bezdomnych zwierząt? Kto odpowiada za opiekę nad psami?

Do sprawy wrócimy.

(isz), Fot. Dolnośląski Inspektorat ochrony zwierząt

ug ml1

ug malczyce 122

 

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
30
31

Najnowsze komentarze

 • jahu
  To są najważniejszy argument kolego!

  Czytaj więcej...

   
 • uzytkownik
  Kto "zamiata" drogę? SAMOCHODY.

  Czytaj więcej...

   
 • kwiato
  jahu to nie są żadne argumenty , a prawda jest taka że "kolaże szosowi " myślą że są kimś wyjątkowym ...

  Czytaj więcej...

   
 • kwiato
  to wjeżdżaj od Wiejskiej

  Czytaj więcej...

   
 • marcin
  proszę nie mylic z przeglądem rejestracyjnym, jest to sprawdzenie skuteczności hamulców, układu ...

  Czytaj więcej...

   
 • deacon86
  To wstyd i hańba dla władz całego powiatu. Szczycimy się nowym rynkiem,będzie nowe targowisko,jest ...

  Czytaj więcej...

   
 • jahu
  Zanim coś napiszesz zapoznaj się z przepisami bo śmieci piszesz.

  Czytaj więcej...

   
 • Dyzio
  Najwięcej wypadków powodują niewątpliwie trzeźwi :-*

  Czytaj więcej...

   
 • deacon86
  Takich samochodów stoi w srodzie i okolicach więcej.Parking za domem kultury od strony ulicy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Joal
  Jak lubisz łamać przepisy to ok. Tylko nie płacz potem jak ci dadzą mandat za nie stosowanie się ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box