Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Danuta, Emilia, Jan

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1432 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

pzw malczyceMieszkańcy mogą korzystać już w pełni z terenu wokół tzw. starego basenu w Malczycach. Dzięki wspólnej inicjatywie Koła PZW 12 Malczyce i sołtysa, Beaty Szymczyk-Witowskiej teren został oczyszczony.

 

To kolejne miejsce, w którym rodziny z dziećmi, czy osoby niepełnosprawne będą mogły spokojnie, w przyjaznych warunkach odpoczywać i wędkować. Dzięki współpracy wędkarzy z Koła PZW 12 Malczyce i sołtys, Beaty Szymczyk-Witowskiej, teren przy tzw. starym basenie nabrał nowego wyglądu. Kiedy w maju rozmawialiśmy z prezesem koła, Wiesławem Adamczykiem, prace na terenie zbiornika dopiero rozpoczynały się.

- Pozyskaliśmy z puli pani sołtys pięć tysięcy złotych na oczyszczenie znajdującego się koło cerkwi zbiornika w Malczycach, tzw. starego basenu. Teren wokół zbiornika został już wykarczowany. Będziemy zwozić tłuczeń, a sam zbiornik będziemy oczyszczać i pogłębiać – mówił wówczas Wiesław Adamczyk, prezes koła PZW Malczyce,

Bagnista droga utwardzona

Kiedy w sobotę odwiedziliśmy wędkarzy na terenie przy starym basenie, właśnie prowadzili ostatnie prace na tym terenie. Bagnistą i zarośniętą ścieżkę oczyszczono i utwardzono, dzięki czemu powstała droga dojazdowa do zbiornika. W dali przygotowano palenisko i ławki. Jak mówi prezes w planach jest również dla poprawy komfortu odpoczywających nad malowniczym zbiornikiem stolik.

- Wcześniej bagnista droga zostałą przez nas utwardzona aż do transformatora – mówi prezes koła, Wiesław Adamczyk. - Porośnięty staw został oczyszczony i pogłębiony. Na brzegu wysypaliśmy piasek dla dzieci. Akwen został też przez nas zarybiony – dodaje wędkarz.

Karpie, karasie, płotki, bzdręgi - to tylko kilka z wielu gatunków, jakimi zarybiono akwen. Do stawu wpuszczono również żaby i kijanki. Z kolei dla amatorów biesiadowania przy ognisku wędkarze przygotowali palenisko i ławki. Dla poprawy bezpieczeństwa zwłaszcza dzieci nad wodą, w centralnym miejscu zbiornika umieszczono barierkę chroniącą przed niespodziewaną kąpielą w zbiorniku.

- Najważniejsze,że mieszkańcy mogą cieszyć się już ze zbiornika, z którego będą korzystać - dodaje Wiesław Adamczyk dziękując wędkarzom zrzeszonym w malczyckim kole i sołtys Malczyc Beacie Szymczyk-Witowskiej na pomoc w realizacji przedsiewzięcia.

Zbiornik swoim nowym wyglądem, spokojem i piękną wodą zachęca do spędzenia nad nim czasu. Jednak, aby taki stan został utrzymany, koniecznym jest stałe dbanie o stan zbiornika, jak również jego sprzątanie. Jeśli zatem odpoczywasz nad tym, czy innym zbiornikiem pamiętaj o posprzątaniu po sobie, tak by inni mogli później koztrsać z również przyjemnych okolicznosci przyrody.

(isz), Fot. isz

02 kolo3

03 kolo4

04 kolo5

05 kolo

06 kolo6

07 kolo7

08 kolo8

09 kolo1

10 kolo2

Więcej zdjęć TUTAJ

 

 

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • przegladtowarow
  Rozwoju zakrzepów we krwi zostaje zatrzymany przez medycynę pracy, i już powstały skrzepy krwi są ...

  Czytaj więcej...

   
 • Plebania
  Przecie to Jurek Tosiek ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • gol
  wygra, wygra co taki nihilista z ciebie?

  Czytaj więcej...

   
 • wierny kibic
  Polska i tak przegra z Kolumbią 3:1 :D :lol: :D

  Czytaj więcej...

   
 • pozamykane
  W tym mieście nie może być normalnie. Wszystko pozamykane. Boisko do siatkówki plażowej (piaskownica ...

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  Justyno tak właśnie wygląda zarządzanie majątkiem gminy obecnego gospodarza zgodnie z hasłem "wyższy ...

  Czytaj więcej...

   
 • BOBEK
  To co tu wypisujecie to lepszy kabaret niż będzie w Bukówku,Ludzie zastanówcie się co piszecie.?????

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Roland stał się już gazetą z większością informacji o straży

  Czytaj więcej...

   
 • Felix
  @Pati...Też miałem kiedyś psa rasy średni kundel...I on ginął mi dwa razy...Raz wrócił po 2 tygodniach ...

  Czytaj więcej...

   
 • WAffeL
  Bo Ci przywieźli swoje psy - a nasz już wszystkie bezpańskie wyłapał, a Ty pewnie niejednego zeżarłaś ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box