Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1364 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

pzw malczyceMieszkańcy mogą korzystać już w pełni z terenu wokół tzw. starego basenu w Malczycach. Dzięki wspólnej inicjatywie Koła PZW 12 Malczyce i sołtysa, Beaty Szymczyk-Witowskiej teren został oczyszczony.

 

To kolejne miejsce, w którym rodziny z dziećmi, czy osoby niepełnosprawne będą mogły spokojnie, w przyjaznych warunkach odpoczywać i wędkować. Dzięki współpracy wędkarzy z Koła PZW 12 Malczyce i sołtys, Beaty Szymczyk-Witowskiej, teren przy tzw. starym basenie nabrał nowego wyglądu. Kiedy w maju rozmawialiśmy z prezesem koła, Wiesławem Adamczykiem, prace na terenie zbiornika dopiero rozpoczynały się.

- Pozyskaliśmy z puli pani sołtys pięć tysięcy złotych na oczyszczenie znajdującego się koło cerkwi zbiornika w Malczycach, tzw. starego basenu. Teren wokół zbiornika został już wykarczowany. Będziemy zwozić tłuczeń, a sam zbiornik będziemy oczyszczać i pogłębiać – mówił wówczas Wiesław Adamczyk, prezes koła PZW Malczyce,

Bagnista droga utwardzona

Kiedy w sobotę odwiedziliśmy wędkarzy na terenie przy starym basenie, właśnie prowadzili ostatnie prace na tym terenie. Bagnistą i zarośniętą ścieżkę oczyszczono i utwardzono, dzięki czemu powstała droga dojazdowa do zbiornika. W dali przygotowano palenisko i ławki. Jak mówi prezes w planach jest również dla poprawy komfortu odpoczywających nad malowniczym zbiornikiem stolik.

- Wcześniej bagnista droga zostałą przez nas utwardzona aż do transformatora – mówi prezes koła, Wiesław Adamczyk. - Porośnięty staw został oczyszczony i pogłębiony. Na brzegu wysypaliśmy piasek dla dzieci. Akwen został też przez nas zarybiony – dodaje wędkarz.

Karpie, karasie, płotki, bzdręgi - to tylko kilka z wielu gatunków, jakimi zarybiono akwen. Do stawu wpuszczono również żaby i kijanki. Z kolei dla amatorów biesiadowania przy ognisku wędkarze przygotowali palenisko i ławki. Dla poprawy bezpieczeństwa zwłaszcza dzieci nad wodą, w centralnym miejscu zbiornika umieszczono barierkę chroniącą przed niespodziewaną kąpielą w zbiorniku.

- Najważniejsze,że mieszkańcy mogą cieszyć się już ze zbiornika, z którego będą korzystać - dodaje Wiesław Adamczyk dziękując wędkarzom zrzeszonym w malczyckim kole i sołtys Malczyc Beacie Szymczyk-Witowskiej na pomoc w realizacji przedsiewzięcia.

Zbiornik swoim nowym wyglądem, spokojem i piękną wodą zachęca do spędzenia nad nim czasu. Jednak, aby taki stan został utrzymany, koniecznym jest stałe dbanie o stan zbiornika, jak również jego sprzątanie. Jeśli zatem odpoczywasz nad tym, czy innym zbiornikiem pamiętaj o posprzątaniu po sobie, tak by inni mogli później koztrsać z również przyjemnych okolicznosci przyrody.

(isz), Fot. isz

02 kolo3

03 kolo4

04 kolo5

05 kolo

06 kolo6

07 kolo7

08 kolo8

09 kolo1

10 kolo2

Więcej zdjęć TUTAJ

 

 

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • kibic
  CZYLI JAK ZWYKLE WIELKIE GRATULACJE DLA DZIECIAKÓW I SENSEIA BOGDANA DOBRA ROBOTA TAK TRZYMAC

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box