Dzisiaj jest: 21 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Agnieszka, Inez, Jarosław

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 967 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ART 0Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum miała okazję do obejrzenia dwóch spektakli profilaktycznych prezentowanych przez aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT wystawionych w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach.

 

Gimnazjaliści i uczniowie klas VII, 29 września obejrzeli przedstawienie „My dzieci z dworca ZOO”. Spektakl powstał w oparciu o książkę o tym samym tytule. Reżyser, Konrad Worden przeniósł akcję z Berlina lat 80 do współczesnej Polski.  Główna bohaterka, była narkomanka relacjonuje dwa najcięższe lata ze swojego życia, koreluje je ze wspomnieniami, wydarzenia sprzed lat, problemami w domu, z rówieśnikami.  

„My dzieci z dworca ZOO” jest opowieścią nie tylko o uzależnieniach i ich skutkach, ale także o tym, jak cienka jest granica miedzy zabawą, a dramatem. Spektakl pokazuje, jak łatwo jest stracić kontrolę nad własnym życiem i jak przerażające ma to konsekwencje. Historia Kasi, a właściwie Christiane wydarzyła się naprawdę. Christaine Felscherinow przeżyła cały ten koszmar w Berlinie. Jak obecnie, po 35 latach, wygląda jej świat możemy dowiedzieć się z książki pt.„ Życie mimo wszystko”.  

Natomiast uczniowie klas IV-VI obejrzeli spektakl pt. „Labirynt przemocy”, który jest jednym z elementów prowadzonej w gminie Kostomłoty  „Kampanii przeciw przemocy”. Reżyser porusza w spektaklu trudną tematykę przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej wśród młodzieży. Bohater, to nastoletni prześladowca. Z jego perspektywy widzowie śledzą wydarzenia i obserwują  zmiany, jakie w nim następują. Chłopak przeszedł na scenie całą drogę ewolucji od prześladowcy, który stosował przemoc wobec słabszych od siebie, do młodego człowieka, który bierze pełną odpowiedzialność za swoje czyny i stara się zrozumieć schemat oraz podłoże swego nagannego zachowania. 

(gk) fot. gk

ART 4

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • ferdek
  widze ze miekinia wymiata

  Czytaj więcej...

   
 • LoLek
  więcej takich w naszym mieście :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • mm
  poczekamy zobaczymy co z tego będzie .........

  Czytaj więcej...

   
 • Ela
  no wreszcie już musimy jakoś dojeżdac na PKP

  Czytaj więcej...

   
 • GŁOS WSI
  Szkoda tylko,że w tym czasie wylatuję za granicę,ale po powrocie z chęcią przesiądę się na te ...

  Czytaj więcej...

   
 • GŁOS WSI
  "Potrzebujemy tych kilku dni, żeby sprawdzić czas przejazdu w praktyce."-rozumiem, że po tym teście można ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ola
  Nie dziwię się że uciekła, ponieważ z tego co słyszałam w tym domu ładnie ją wyzywali. Dziewczyna nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Asia
  Ona jest w Polsce bo ja widziałam z 2 tyg temu koło Jana Pawła

  Czytaj więcej...

   
 • Jaca
  Uruchomienie obejmuje 10 etapow . Jezeli to bedzie w lutym to gmina zaoszczedzi 1/12 zaplanowanych ...

  Czytaj więcej...

   
 • inna
  z tego co wiem to wyjechała z moim znajomym do Norwegii a tam zostawiła go dla innego kolesia :) a ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box