Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Fabian, Sebastian

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1201 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

znak 22Znak zakazu wjazdu do dwóch marketów w Środzie Śląskiej, jak stał, tak stoi. A cierpliwość mieszkańców i klientów się kończy. W sprawie kłopotliwego znaku napisali do nas czytelnicy.

Temat znaku pojawił się już w lipcu tego roku, kiedy przy ulicy Dworcowej w Środzie Śląskiej powstały dwa nowe markety: Dino i Media Expert. Mowa o zakazie wjazdu na ulicę Dworcową na odcinku od Biedronki w stronę obu sklepów. Z zakazu wyłączone są jedynie autobusy i samochody dostawcze sieci Biedronka. Jednak droga prowadząca do obiektów jest pod zarządem spółki Polbus, która spory czas temu umieściła na drodze znak „Zakaz wjazdu”. I o ile do lipca mało komu przeszkadzał, w czasie kiedy otwarto sklepy znak stał się kłopotliwy dla kierowców.

- Chciałbym się dowiedzieć, jak długo jeszcze będziemy czekać na zdjęcie znaku zakazu wjazdu na odcinku drogi od Biedronki do Dino. Skoro decyzja o zdjęciu tego znaku trwa tak długo, to może przynajmniej służby miejskie, bądź policja mogłaby ten znak zakleić/zakryć? Może graficiarze byliby szybsi? Tylko patrzeć jak "pilni" policjanci np. z Wrocławia zwietrzą łatwą zwierzynę i posypią się mandaty – napisał do nas pan Norbert. - Swoją drogą takie kwestie powinny być chyba pozałatwiane przed otwarciem nowego sklepu, który powinien mieć dostęp do drogi – zastanawia się mężczyzna.

W tym samym temacie napisał do nas nasz czytelnik zastanawiając się - czy mieszkańców długo jeszcze będzie, mówiąc delikatnie, irytował znak zakazu wjazdu do sklepu Dino? Jak długo trwa wyjaśnianie tej sprawy? Czy może ktoś zezwolił wybudować sklep bez drogi dojazdowej? - pytał w mailu.

Wysłane pisma pozostają bez odpowiedzi

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej, do spółki Polbus wysłano pismo w sprawie usunięcia znaku, jednak na dzień dzisiejszy odpowiedzi nie uzyskano. Z pytaniami mieszkańców zwróciliśmy się również do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, która informuje, że do spółki Polbus zostało wysłane pismo w sprawie konieczności uregulowania kwestii związanej ze znakiem, ponieważ na chwilę obecną  jest nieuregulowana. Jak informują policjanci, funkcjonariusze będą reagować na wszelkie zgłoszenia dotyczące zdarzeń drogowych. Jednak na szczegółowe informacje i wskazówki dla kierowców ze strony średzkiej policji musimy zaczekać.

Polbus odpowiada

Z prośbą o wypowiedź w tej sprawie zwróciliśmy się także do prezesa spółki Polbus, Krzysztofa Balawejdera.

- Nie zamierzamy usuwać znaku zakazu z ulicy Dworcowej w Środzie Śląskiej. Jako właściciel drogi nie chcemy ponosić odpowiedzialności za ewentualne zdarzenia losowe, jakie mogą spotkać nie naszych klientów, lecz klientów marketów znajdujących się przy ulicy Dworcowej – informuje prezes spółki. - Droga została przez nas wyceniona. W związku z tym zwróciliśmy się zarówno do supermarketu Dino, Jeronimo Martins, jak również do gminy Środa Śląska z propozycją jej wykupu. Jednak żaden z podmiotów nie był zainteresowany. W dalszym ciągu jesteśmy otwarci na rozmowy, ponieważ to podmiotom świadczącym usługi przy ulicy Dworcowej powinno zależeć na zapewnieniu ich klientom dojazdu do sklepów – dodaje Krzysztof Balawejder.

Zatem znak zostaje, a kierowcom pozostaje jedynie cierpliwość i nadzieja, że któryś z podmiotów wykupi drogę od spółki lub dojdzie do porozumienia.

O otrzymanych z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej informacjach i wskazówkach niezwłocznie Państwa poinformujemy.

(isz) fot. wk

znak 1

znak 22

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Memo
  Zakończyć wszystkie rozpoczęte inwestycje w szczególności osiedla socjalne Nie tworzyć kolejnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • Madzia
  Ja myślę, że wynika to z faktu zgromadzenia wszystkich potrzebnych dokumentów,pozwoleń,zezwoleń i ...

  Czytaj więcej...

   
 • i co?
  To jest sztuka.Do zapisania w jakiejś księdze. Autobusy "zawitały" jak kwieciście napisano kiedyś ...

  Czytaj więcej...

   
 • GŁOS WSI
  "...od kiedy ruszy komunikacja miejska?"- też wciąż zadaję sobie to pytanie, w końcu nie wszyscy mają ...

  Czytaj więcej...

   
 • blu
  Jadą wozy kolorowe z bałwanami niech wyjadą niech wyjadą z kajdankami lalala tralala.

  Czytaj więcej...

   
 • Sroda
  Pompujecie ogromne pieniądze które nigdy się nie zwrócą, ludzie nie mają dróg i chodników, szpital ...

  Czytaj więcej...

   
 • yolo
  a skąd macie taką informację?

  Czytaj więcej...

   
 • iza
  Faktycznie. W tekst wkradł się błąd. Przepraszamy. Nie mniej jednak nie jest to powód do obrażania ...

  Czytaj więcej...

   
 • red
  Komunikacja rusza na koniec miesiąca

  Czytaj więcej...

   
 • janko
  Ale ci dziennikarze są rzetelni- nie Wiczków a Wilkszyn matoły!!!

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box