Dzisiaj jest: 18 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Kamil, Robert, Szymon

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1117 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

znak 22Znak zakazu wjazdu do dwóch marketów w Środzie Śląskiej, jak stał, tak stoi. A cierpliwość mieszkańców i klientów się kończy. W sprawie kłopotliwego znaku napisali do nas czytelnicy.

Temat znaku pojawił się już w lipcu tego roku, kiedy przy ulicy Dworcowej w Środzie Śląskiej powstały dwa nowe markety: Dino i Media Expert. Mowa o zakazie wjazdu na ulicę Dworcową na odcinku od Biedronki w stronę obu sklepów. Z zakazu wyłączone są jedynie autobusy i samochody dostawcze sieci Biedronka. Jednak droga prowadząca do obiektów jest pod zarządem spółki Polbus, która spory czas temu umieściła na drodze znak „Zakaz wjazdu”. I o ile do lipca mało komu przeszkadzał, w czasie kiedy otwarto sklepy znak stał się kłopotliwy dla kierowców.

- Chciałbym się dowiedzieć, jak długo jeszcze będziemy czekać na zdjęcie znaku zakazu wjazdu na odcinku drogi od Biedronki do Dino. Skoro decyzja o zdjęciu tego znaku trwa tak długo, to może przynajmniej służby miejskie, bądź policja mogłaby ten znak zakleić/zakryć? Może graficiarze byliby szybsi? Tylko patrzeć jak "pilni" policjanci np. z Wrocławia zwietrzą łatwą zwierzynę i posypią się mandaty – napisał do nas pan Norbert. - Swoją drogą takie kwestie powinny być chyba pozałatwiane przed otwarciem nowego sklepu, który powinien mieć dostęp do drogi – zastanawia się mężczyzna.

W tym samym temacie napisał do nas nasz czytelnik zastanawiając się - czy mieszkańców długo jeszcze będzie, mówiąc delikatnie, irytował znak zakazu wjazdu do sklepu Dino? Jak długo trwa wyjaśnianie tej sprawy? Czy może ktoś zezwolił wybudować sklep bez drogi dojazdowej? - pytał w mailu.

Wysłane pisma pozostają bez odpowiedzi

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej, do spółki Polbus wysłano pismo w sprawie usunięcia znaku, jednak na dzień dzisiejszy odpowiedzi nie uzyskano. Z pytaniami mieszkańców zwróciliśmy się również do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, która informuje, że do spółki Polbus zostało wysłane pismo w sprawie konieczności uregulowania kwestii związanej ze znakiem, ponieważ na chwilę obecną  jest nieuregulowana. Jak informują policjanci, funkcjonariusze będą reagować na wszelkie zgłoszenia dotyczące zdarzeń drogowych. Jednak na szczegółowe informacje i wskazówki dla kierowców ze strony średzkiej policji musimy zaczekać.

Polbus odpowiada

Z prośbą o wypowiedź w tej sprawie zwróciliśmy się także do prezesa spółki Polbus, Krzysztofa Balawejdera.

- Nie zamierzamy usuwać znaku zakazu z ulicy Dworcowej w Środzie Śląskiej. Jako właściciel drogi nie chcemy ponosić odpowiedzialności za ewentualne zdarzenia losowe, jakie mogą spotkać nie naszych klientów, lecz klientów marketów znajdujących się przy ulicy Dworcowej – informuje prezes spółki. - Droga została przez nas wyceniona. W związku z tym zwróciliśmy się zarówno do supermarketu Dino, Jeronimo Martins, jak również do gminy Środa Śląska z propozycją jej wykupu. Jednak żaden z podmiotów nie był zainteresowany. W dalszym ciągu jesteśmy otwarci na rozmowy, ponieważ to podmiotom świadczącym usługi przy ulicy Dworcowej powinno zależeć na zapewnieniu ich klientom dojazdu do sklepów – dodaje Krzysztof Balawejder.

Zatem znak zostaje, a kierowcom pozostaje jedynie cierpliwość i nadzieja, że któryś z podmiotów wykupi drogę od spółki lub dojdzie do porozumienia.

O otrzymanych z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej informacjach i wskazówkach niezwłocznie Państwa poinformujemy.

(isz) fot. wk

znak 1

znak 22

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • adwokat
  nie ma co się emocjonować w żadną stronę- ksiądz jest sam sobie winny. Po co mu było to nagranie po co ...

  Czytaj więcej...

   
 • gargamel
  każdy wie że były wikariusz i były kapelan bo wynika z tekstu a cel był zapewne taki że umorzono ...

  Czytaj więcej...

   
 • baba jaga
  Hieny prasowe, jaki jest cel tego artykułu, zachowujecie się jak najgorsze brukowce, tylko sensacja ma ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hell
  ALE CHCĄ ZROBIĆ TO JUŻ COŚ

  Czytaj więcej...

   
 • danon
  Hahaha ani jednej ścieżki rowerowej a gmina przyjazna dla rowerzystów śmiech na sali hahahha 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Adrian
  Super czy nie super, wymiata czy nie wymiata ten nasz Wójt, ale PODATKI POWINIEN DOSTARCZAĆ SOŁTYS. Już ...

  Czytaj więcej...

   
 • Karol
  Pieniądze wyrzucone w błoto. Dokumentacja zostanie zrobiona, a jakie grunty posiada gmina pod budowę ...

  Czytaj więcej...

   
 • hahaha
  A dlaczego tylko do Ujazdu? Co zresztą gminy? Jaka koncepcja? To są tylko banialuki przedwyborcze!

  Czytaj więcej...

   
 • hahaha
  A gdzie te ścieżki w gminie Udanin po których mają jeździć przyjaźni rowerzyści??? Jeden szumny projekt ...

  Czytaj więcej...

   
 • jano
  najlepszy wójt! brawo brawo oraz gratuluję Panu poukladanego zespołu w UG :)

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box