Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Anzelm, Bartosz, Feliks

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1000 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

znak 22Znak zakazu wjazdu do dwóch marketów w Środzie Śląskiej, jak stał, tak stoi. A cierpliwość mieszkańców i klientów się kończy. W sprawie kłopotliwego znaku napisali do nas czytelnicy.

Temat znaku pojawił się już w lipcu tego roku, kiedy przy ulicy Dworcowej w Środzie Śląskiej powstały dwa nowe markety: Dino i Media Expert. Mowa o zakazie wjazdu na ulicę Dworcową na odcinku od Biedronki w stronę obu sklepów. Z zakazu wyłączone są jedynie autobusy i samochody dostawcze sieci Biedronka. Jednak droga prowadząca do obiektów jest pod zarządem spółki Polbus, która spory czas temu umieściła na drodze znak „Zakaz wjazdu”. I o ile do lipca mało komu przeszkadzał, w czasie kiedy otwarto sklepy znak stał się kłopotliwy dla kierowców.

- Chciałbym się dowiedzieć, jak długo jeszcze będziemy czekać na zdjęcie znaku zakazu wjazdu na odcinku drogi od Biedronki do Dino. Skoro decyzja o zdjęciu tego znaku trwa tak długo, to może przynajmniej służby miejskie, bądź policja mogłaby ten znak zakleić/zakryć? Może graficiarze byliby szybsi? Tylko patrzeć jak "pilni" policjanci np. z Wrocławia zwietrzą łatwą zwierzynę i posypią się mandaty – napisał do nas pan Norbert. - Swoją drogą takie kwestie powinny być chyba pozałatwiane przed otwarciem nowego sklepu, który powinien mieć dostęp do drogi – zastanawia się mężczyzna.

W tym samym temacie napisał do nas nasz czytelnik zastanawiając się - czy mieszkańców długo jeszcze będzie, mówiąc delikatnie, irytował znak zakazu wjazdu do sklepu Dino? Jak długo trwa wyjaśnianie tej sprawy? Czy może ktoś zezwolił wybudować sklep bez drogi dojazdowej? - pytał w mailu.

Wysłane pisma pozostają bez odpowiedzi

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej, do spółki Polbus wysłano pismo w sprawie usunięcia znaku, jednak na dzień dzisiejszy odpowiedzi nie uzyskano. Z pytaniami mieszkańców zwróciliśmy się również do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, która informuje, że do spółki Polbus zostało wysłane pismo w sprawie konieczności uregulowania kwestii związanej ze znakiem, ponieważ na chwilę obecną  jest nieuregulowana. Jak informują policjanci, funkcjonariusze będą reagować na wszelkie zgłoszenia dotyczące zdarzeń drogowych. Jednak na szczegółowe informacje i wskazówki dla kierowców ze strony średzkiej policji musimy zaczekać.

Polbus odpowiada

Z prośbą o wypowiedź w tej sprawie zwróciliśmy się także do prezesa spółki Polbus, Krzysztofa Balawejdera.

- Nie zamierzamy usuwać znaku zakazu z ulicy Dworcowej w Środzie Śląskiej. Jako właściciel drogi nie chcemy ponosić odpowiedzialności za ewentualne zdarzenia losowe, jakie mogą spotkać nie naszych klientów, lecz klientów marketów znajdujących się przy ulicy Dworcowej – informuje prezes spółki. - Droga została przez nas wyceniona. W związku z tym zwróciliśmy się zarówno do supermarketu Dino, Jeronimo Martins, jak również do gminy Środa Śląska z propozycją jej wykupu. Jednak żaden z podmiotów nie był zainteresowany. W dalszym ciągu jesteśmy otwarci na rozmowy, ponieważ to podmiotom świadczącym usługi przy ulicy Dworcowej powinno zależeć na zapewnieniu ich klientom dojazdu do sklepów – dodaje Krzysztof Balawejder.

Zatem znak zostaje, a kierowcom pozostaje jedynie cierpliwość i nadzieja, że któryś z podmiotów wykupi drogę od spółki lub dojdzie do porozumienia.

O otrzymanych z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej informacjach i wskazówkach niezwłocznie Państwa poinformujemy.

(isz) fot. wk

znak 1

znak 22

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Mariusz
  Szpital czeka na ciebie w Lubiążu miejsca wolne

  Czytaj więcej...

   
 • Sara
  Augiasza!!!!!!!!!!poprawnie!!! !

  Czytaj więcej...

   
 • Sara
  Audiasza heheh Komoruski gafeusz to wpisywal.....a może Audiasza!!!

  Czytaj więcej...

   
 • tony
  Ponawiam prośbę o wyniki Panie trenerze :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Tak
  Protokół? Jest nagranie. W protokole nie można zamieszczać takich bzdur jak żeście mu przygotowali. Udostenijcie ...

  Czytaj więcej...

   
 • wabik
  Czy ja dobrze rozpoznaję w pierwszym rzedzie Beatę z Malczyc? Co za metamorfoza!! łął, łął

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej Sukta
  Trzy zdania = same klamstwa i insynuacje. Protokol z sesji wyjasni co i jak bylo

  Czytaj więcej...

   
 • kierowca
  i tak jest szczególnie na zjeździe Kostomłoty dzwon za dzwonem po zmianie organizacji ruchu :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Oddajta Szpital †
  Tam w tej stajni Audiasza to nawet jak zastępy Niebieskie będą interweniowały to nie ogarną tego ...

  Czytaj więcej...

   
 • obserwator
  i to sie chwali razem - wspolpraca tak powinno byc panowie

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box