Dzisiaj jest: 21 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Agnieszka, Inez, Jarosław

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 862 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

fink 0Jednym z punków obrad czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej było rozpatrzenie wniosku o odwołanie Jerzego Finka z funkcji jej wiceprzewodniczącego.

 

Po blisko siedmiu godzinach obrad, w punkcie 11 porządku czwartkowej sesji, radni gminy Środa Śląska przystąpili do głosowania nad odwołaniem Jerzego Finka z funkcji wiceprzewodniczącego.

Jak poinformował zebranych Kazimierz Grabowiecki, przewodniczący rady miejskiej, 21 listopada 2017 roku członkowie klubu Nowa Gmina Porozumienie Samorządowe złożyli wniosek o odwołanie Jerzego Finka z pełnionej dotychczas funkcji powołując się na art.19 ust. 4 ustawy z 2013 roku o samorządzie gminnym.

- Obecny skład prezydium Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej nie uwzględnia istnienia dwóch klubów radnych, a w szczególności nowopowstałego klubu Nowa Gmina Porozumienie-Samorządowe – brzmi uzasadnienie złożonego przez radnych: Krzysztofa Wnęka, Wiesława Hamkało, Artura Boguckiego, Stanisława Sendykę i Mirosława Skórę wniosku. - Osoba wiceprzewodniczącego Finka bardziej dzieli niż jednoczy radę. Wielokrotne wystąpienia na sesji nacechowane butą i napastliwością w stosunku do radnych, pracowników i kierowników jednostek urzędu podległych gminie wprowadzają niepotrzebny wzrost napięcia na sesji – czytamy w dalszej części uzasadnienia.

Tajne głosowanie

W związku ze złożonym wnioskiem przeprowadzono tajne głosowanie. Do tego celu powołano komisję skrutacyjną w osobach: Jerzy Kryciński (przewodniczący), Mieczysław Łabatczyk (członek) i Krzysztof Wnęk (członek).

W głosowaniu wzięło udział 15 radnych. Wszystkie głosy były ważne. Za odwołaniem radnego Finka opowiedziało się siedmiu radnych, przeciw było sześciu, dwóch wstrzymało się od głosu.

To ciężkie chwile

- Powiem Państwu, że to ciężkie chwile, być odwoływanym. Z tego wyniku głosowania muszę wyciągnąć wnioski – mówił po głosowaniu radny Fink. - Jeżeli kogoś naprawdę uraziłem, to przepraszam – dodał.

(red), Fot. wk

glosowanie

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • ferdek
  widze ze miekinia wymiata

  Czytaj więcej...

   
 • LoLek
  więcej takich w naszym mieście :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • mm
  poczekamy zobaczymy co z tego będzie .........

  Czytaj więcej...

   
 • Ela
  no wreszcie już musimy jakoś dojeżdac na PKP

  Czytaj więcej...

   
 • GŁOS WSI
  Szkoda tylko,że w tym czasie wylatuję za granicę,ale po powrocie z chęcią przesiądę się na te ...

  Czytaj więcej...

   
 • GŁOS WSI
  "Potrzebujemy tych kilku dni, żeby sprawdzić czas przejazdu w praktyce."-rozumiem, że po tym teście można ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ola
  Nie dziwię się że uciekła, ponieważ z tego co słyszałam w tym domu ładnie ją wyzywali. Dziewczyna nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Asia
  Ona jest w Polsce bo ja widziałam z 2 tyg temu koło Jana Pawła

  Czytaj więcej...

   
 • Jaca
  Uruchomienie obejmuje 10 etapow . Jezeli to bedzie w lutym to gmina zaoszczedzi 1/12 zaplanowanych ...

  Czytaj więcej...

   
 • inna
  z tego co wiem to wyjechała z moim znajomym do Norwegii a tam zostawiła go dla innego kolesia :) a ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box