Dzisiaj jest: 24 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Gabriel, Marek, Gabor

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 893 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

finalW sobotę i niedzielę odbył się kolejny finał Szlachetnej Paczki. To była już dziesiąta edycja akcji na terenie naszego powiatu, która co roku pozwala pomóc osobom potrzebującym.

 

Uczniowie, studenci, osoby pracujące, małżeństwa i przedsiębiorstwa. Wszyscy połączyli swoje siły, by także w tym roku nieść pomoc osobom potrzebującym z terenu powiatu średzkiego. I choć finał akcjil trwał dwa dni, do wydarzenia przygotowywano się  kilka miesięcy. W tym czasie przed wolontariuszami ogrom pracy, szkoleń, spotkań z rodzinami i intensywna praca, by ostatecznie, podczas finału, który odbył się 9 i 10 grudnia każda z potrzebujących rodzin otrzymała pomoc szytą na miarę jej potrzeb.

Kilkunastu wolonatariuszy i 29 rodzin włączonych do akcji

Jak opowiada Barbara Dziadowicz, lider rejonu Szlachetnej Paczki Powiat Średzki: po finale wolontariusze bardzo się ze sobą zżyli. Osoby, które jeszcze 2 miesiące wcześniej zupełnie się nie znały stworzyły drużynę marzeń – prawdziwy zespół, wprowadzając w czyn hasło Szlachetnej Paczki "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!".

W tym roku grupę wolontariuszy tworzyły osoby w wieku od 18 do 80 lat. To dzięki nim mądra pomoc trafiła do tych, którzy jej potrzebowali.

- To najczęściej osoby pracujące i jednocześnie uczące się, mamy i tatusiowie całkiem maleńkich dzieci i takich troszkę już starszych – mówi Barbara Dziadowicz.

Jak opowiada lider rejonu i wolontariusze, w tym roku łącznie odwiedzono 49 rodzin, natomiast do programu włączono 29 rodzin, z czego około 50 % stanowiły rodziny z dziećmi.

- Pomogliśmy łącznie 70 osobom, z czego 10 to osoby samotne – mówi Barbara Dziadowicz. - Średnia wartość paczki przekazanej rodzinom z naszego rejonu wyniosła według deklaracji darczyńców 3 397 zł, zatem łączna kwota przekazanej w tej edycji pomocy wyniosła około 98 500 zł – dodaje.

Mądra pomoc i wspaniałe przeżycie

Podczas włączania rodzin do programu brano pod uwagę kilka kryteriów, takich jak: choroba i niepełnosprawność w rodzinie, osoba starsza i samotna często nie mająca możliwości wyjścia z domu ze względu na stan zdrowia, z bardzo niskimi dochodami lub bardzo wysokimi wydatkami związanymi z leczeniem lub rehabilitacją. Jak mówią osoby obdarowane, otrzymane paczki znacznie ułatwią najbliższe miesiące.

- Będzie mi ciepło każdego dnia i nie będę musiała się martwić, że zabraknie węgla – mówiła z kolei wzruszona jedna z obdarowanych mieszkanek powiatu.

Niezależnie od rodzaju pomocy otrzymanej przez rodziny jedno jest pewne - to doświadczenie z pewnością wpłynęło nie tylko na obdarowanych, ale i samych wolontariuszy.

- Po zakończeniu finału wolontariusze pisali do mnie wiele ciepłych słów m.in.: „Jedno jest pewne. Czuję się częścią fantastycznej drużyny", "To niesamowite uczucie! Dopiero widząc te wszystkie uśmiechnięte twarze i łzy wzruszenia dociera do człowieka, co tak naprawdę robi i ile to znaczy dla innych. Coś pięknego. Cieszę się, że mogłam w tym uczestniczyć" – opowiada o reakcjach wolontariuszy lider rejonu.

Barbara Dziadowicz podkreśla, że to jeszcze nie koniec tej pięknej przygody.

- Pomiędzy wolontariuszami, darczyńcami i osobami obdarowanymi nawiązały się relacje, które spowodowały, że chcą się jeszcze ze sobą spotykać. Szczególnie osoby starsze i samotne zapraszają wolontariuszy na herbatkę i rozmowę. Jeden niepełnosprawny starszy pan zaprosił wolontariuszki na przykład na wspólne oglądanie meczów piłki siatkowej, bo to ich wspólna pasja – opowiada.

Darczyńcy i gorące podziękowania

W tym roku darczyńcami były osoby prywatne, rodziny, małżeństwa, współpracownicy i przyjaciele, uczniowie różnych szkół i przedszkoli, m.in. reprezentujący Przedszkole Publiczne "Słoneczko" z Wrocławia, Akademię Wojsk Lądowych, Biuro Projektów PG-Projekt, Grupę Onet Oddział Wrocław, STK S.A. Wrocław, Luxon LED, Forum 7er, PCC Rokita.

- Szlachetna Paczka, to inicjatywa, która nie tylko pomaga potrzebującym rodzinom. Dała nam też okazję do mobilizacji i współpracy. Zebraliśmy pokłady pozytywnej energii – opowiadają po finale darczyńcy.

Jak podkreślają członkowie rejonu średzkiego ich spotkania na magazynie z darczyńcami były dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem.

- Jako wolontariusze chcemy bardzo podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc "naszym" rodzinom. Dziękujemy Wam za to, że chcieliście poświęcić tyle czasu na przygotowanie pomocy, przywiezienie wszystkiego, a także bardzo często na pomoc w dowiezieniu paczek do rodzin, montażu rolet, wykładzin, łóżka rehabilitacyjnego, zrzuceniu węgla – mówią wolontariusze. - Dziękujemy też za wspólnie spędzony czas podczas rozmów dotyczących tego, by jak najlepiej dopasować pomoc do potrzeb rodzin. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i otwartość na pomoc dla drugiego zupełnie obcego człowieka. Spotkania z Wami zapamiętamy na bardzo długo – dodają.

- Korzystając z okazji bardzo dziękujemy za każdą pomoc przy organizacji finału, wiceprezesowi Stowarzyszenia Tyńczanie, który sponsorował składniki do poczęstunku, przygotowanego przez Wiolettę Ilnicką prowadzącą Pasję Smaku. Pani Wioletta ugotowała wolontariuszom i darczyńcom pyszny gulasz, by nabierali sił potrzebnych do noszenia ciężkich paczek. Dziękujemy także kierowcom, którzy bezinteresownie pomogli nam dostarczać wszystko na czas i tam gdzie była taka potrzeba. Za udostępnienie pomieszczeń na magazyn, tj. świetlicy wiejskiej we wsi Chomiąża,  dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Malczycach. Ze swojej strony chcę również podziękować przede wszystkim wolontariuszom za ogrom pracy, którą przez ostatnich kilka miesięcy wykonali. Bez nich to całe dobro nie wydarzyłoby się w roku 2017 w powiecie średzkim. Dziękuję! - mówi wzruszona i szczęśliwa Barbara Dziadowicz.

Duże podziękowania osoby zaangażowane w działania Szlachetnej Paczki kierują do firmy Schumacher Packaging Sp. z o.o. Zakład Wrocław, która w tym roku została Inwestorem Społecznym dla Rejonu Powiat Średzki.

- W Schumacher Packaging kierujemy się zasadą "Najważniejsi są ludzie". Jako przedsiębiorstwo rodzinne nie rezygnujemy z tradycyjnych wartości i czujemy się odpowiedzialni za społeczeństwo. Poprzez zaangażowanie w Szlachetną Paczkę mamy realny wpływ na poprawę życia lokalnej społeczności, która jest nam bardzo bliska – wyjaśniają udział w akcji pracownicy firmy.

Zdaniem wolontariuszy, dzięki takiemu wsparciu profesjonalizują się i mogą skutecznie działać, a paczka się rozwija.

Ogólnopolska akcji – liczby

W ogólnopolskiej, siedemnastej już edycji Szlachetnej Paczki:

- łączna liczba połączonych osób – 810 351,

- średnia ilość osób przygotowujących paczkę – 36,

- łączna wartość pomocy – 53 973 499 zł,

- średnia wartość paczki - 2 689 zł.

(red, Wolontariusze SzP), Fot. Wolontariusze SzP

25323662 10214573810680974 1825877015 n

25323934 10214573809480944 1109992377 n

25323945 10214573821201237 1635557816 n

25359740 10214573861162236 2001241019 n

25360086 1514639931917782 503820771 n

25397767 10214573861722250 1735698497 o

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • MarvinplAlf
  Приветствую! Класный у вас сайт! Что скажете по поводу этих новостей? ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jasne
  Mi również nie wydano skierowania na RTG dla mnie i męża w Pulsie. Otrzymałam informację że skoro ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ta pani
  Ta pani miała rację. Nie można w mieście grodzic wszystkiego! A że są właściciele psów, którzy po ...

  Czytaj więcej...

   
 • mamon
  Cała Świdnicka w kupach, białe pieseczki w kubraczkach też załatwiają się, ale ich właściciele tego nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • EvA
  Idzie wiosna nasi strażnicy wyjadą na rowerach o ile je znajda.

  Czytaj więcej...

   
 • pukpuk
  super pomysł, popieram

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  oj,daniel,Daniel-zostaw te babcie w spokoju... ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • kibic poloni
  Dobrze ze boisko na kajakach ogrodzili,tam to sie dopiero dzialo.I gdzie jest teraz ta pani co sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Stefan
  musisz zapytac staroste, on zna sie na tym najlepiej

  Czytaj więcej...

   
 • toja
  Ja mam apel do psiarzy, wszystkie parki należą do Was i Waszych psów. Wszędzie odchody pupili, bo ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box