Dzisiaj jest: 16 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marceli, Włodzimierz, Bernard

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1631 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

bukowek iveco 0Nowy IVECO Eurocargo, czyli średni samochód ratowniczo-gaśniczy, jest już w Bukówku. Dzięki temu tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna będzie mogła jeszcze sprawniej działać dla dobra mieszkańców.

 

Starania o pozyskanie dotacji na zakup nowego pojazdu trwały blisko dwa lata. Dzięki aktywności druhów z OSP oraz działaniom podejmowanym przez gminę, nowy samochód przyjechał do Bukówka z Bielska Białej w listopadzie br. 16 grudnia powiatowy kapelan OSP ks. dziekan Piotr Zborowski, ks. proboszcz Janusz Głąba oraz ks. Grzegorz Umiński uroczyście poświęcili pojazd.

– Długo czekaliśmy na ten moment, ale cierpliwość się opłaciła, ponieważ teraz dysponujemy świetnym sprzętem, dzięki czemu nasze działania będą szybsze i bardziej skuteczne – podkreśla Andrzej Kaznowski, prezes OSP Bukówek.

Przypomnijmy: jednostka w Bukówku to jedyna OSP z terenu średzkiej gminy, wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dzięki zakupowi nowego pojazdu dla OSP Bukówek bardzo zyskali też druhowie z OSP Brodno, którzy otrzymali od Mercedesa, który rok temu był kupiony przez gminę dla OSP Bukówek.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować Radzie Miejskiej za otwartość i zapewnienie środków w budżecie gminy Środa Śląska z przeznaczeniem na zakup samochodu. To dzięki gwarancji gminnych środków udało się pozyskać inne dotacje. Warto tez podkreślić wsparcie dla batalii o nowy samochód ze strony komendanta powiatowego PSP Marka Wawrejki i zarządu powiatowego OSP – podsumował Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej.

Koszt samochodu to prawie 750 tys. zł. Największa część środków z 745 tys. zł pochodzi z budżetu Gminy Środa Śląska – 308 tys. zł. Projekt zrealizowano dzięki trzem dotacjom zewnętrznym dla gminy Środa Śląska: z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 80 tys. zł, z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – 37 tys. zł oraz ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – ponad 220 tys. zł, a także dotacji dla samej OSP Bukówek w kwocie 100 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, co zostało wsparte przez posła Kornela Morawieckiego.

(um) fot. um

bukowek iveco

Świetnie wyposażony, nowy samochód marki IVECO dla OSP Bukówek.

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • 123
  W tym okręgu radnym chyba jest Lisiecki a nie Hamkało a więc moim skromnym zdaniem zmiana jak najbardziej ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkaniec
  Moim zdaniem to kampania i dlatego jestem na nie.Na pewno nie zagłosuję na kogoś kogo lansuje się po ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaufman
  kurcze ja mam troche za daleko :-x

  Czytaj więcej...

   
 • CykCyk
  Wszystkie sklepy będą się nazywać ORLEN i będą otwarte 24/H

  Czytaj więcej...

   
 • taktak
  będzie czas przywyknąc ;)

  Czytaj więcej...

   
 • Dyzio
  Będzie rozpacz i tragedia w Środzie. W sobotę murowany paraliż sklepów, jakby je mieli na tydzień ...

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  Wielce Możny Szanowny Pan Miłościwie nam panujący komendant niech się zajmie parkowaniem między ...

  Czytaj więcej...

   
 • OLA
  JAk najbardziej, Brzeziński na radnego! Czlowiek ten ciezko pracuje i warto dac mu szanse!

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Wielkie Tak. MARCIN robisz dobrą robotę, potrzeba takuch ludzi jak Ty! Spełniaj sie zawodowo chlopaky ...

  Czytaj więcej...

   
 • Malgoska
  A skad wiesz jak zdobył swoją posade,? Jesli myslisz ze przez znajomości to bardzo soe mylisz ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box