Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marian, Jan, Antoni

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 973 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

1 orszak000Już po raz drugi w Środzie Śląskiej zorganizowano Orszak Trzech Króli. Z radosnym kolędowaniem ponad tysiąc osób szło ulicami naszego miasta, by pokłonić się Dzieciątku.

Z pewnością organizatorzy drugiej już edycyji Orszaku Trzech Króli mogą mówić o powodach do radości. Nie tylko, w przeciwieństwie do roku poprzedniego, dopisała piękna pogoda, ale i frekwencja, bo w kolorowym korowodzie wzięło udział ponad tysiąc osób.

Radosne wędrowanie i kolędowanie

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Świętego Andrzeja w Środzie Śląskiej, by następnie podążać za gwiazdą i trzema królami ulicami miasta do stajenki. Po drodze podziwiając inscenizacje przygotowane przez parafialny chór, dzieci z Przedszkola Sióstr Salezjanek i grupę kolędników, która również w roku poprzednim włączyła się w orszakowe świętowanie.

Wędrowanie zakończono w Rynku Dolnym przy stajence. Po pokłonach złożonych dzieciątku przez małych pasterzy i trzech króli, przy blasku zimnych ogni przyszedł czas na wspólne kolędowanie i zabawę z góralską kapelą z Trzebuni.

- Nasz Orszak, to wędrowanie w pokoju. To wędrowanie po to, żebyśmy potrafili przekazywać sobie wspólnie znak pokoju Bożej miłości. Abyśmy do naszych domów nie wracali, tak jak mędrcy okrężną drogą, żeby nie wrócić przez królestwo Heroda, ale żebyśmy jak najkrótszymi drogami udali się do naszych domów, aby przekazać sobie wzajemnie znak pokoju śpiewając znaną patorałkę – mówił Wiesław Pindel, proboszcz parafii św. Andrzeja.

Na uczestników wspólnego kolędowania czekała również przepyszna grochówka i ciepła herbata, a także słodki poczęstunek, czyli pierniki w kształcie koron i pyszne wypieki Kół Gospodyń Wiejskich, które w tym roku po raz pierwszy włączyły się w przygotowania orszakowe.

Rynek Dolny pełen radości chwały

W przygotowania drugiej edycji Orszaku Trzech Króli zaangażowani byli również m.in. harcerze, ochotnicy z OSP Bukówek i chóry parafialne. Organizatorami wydarzenia byli: parafia św. Andrzeja w Środzie Śląskiej, Zgromadzenie Sióstr Salezjanek, Gmina Środa Śląska i Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

- Piękny to naprawdę widok. Rynek Dolny w Środzie Śląskiej pełen radości, pełen chwały i pokłonu dla Jezusa Chrystusa – mówił burmistrz Środy Śląskiej, Adam Ruciński. - Gratuluję parafii św. Andrzeja z księdzem proboszczem na czele, siostrom i wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w to święto w mieście skarbów. Napełnijmy się radością, cieszmy się i z tą radością pójdźmy do naszych domów – dodał włodarz gminy.

Mieszkańcy biorący udział w kolejnym orszakowym wędrowaniu również nie kryli swojego podziwu dla dobrej organizacji i tak pięknej oprawy tegorocznego Orszaku Trzech Króli.

- To wielka radość i przyjemność móc wędrować ulicami miasta, by nieść pokłon Jezusowi. Cieszę się, że mogłam być częścią korowodu. Dziękuję parafii za tak piękne przygotowanie orszaku z góralskim akcentem – mówiła zachwycona wydarzeniem pani Wiesława.

A już za rok kolejna, trzecia już edycja Orszaku Trzech Króli w mieście skarbów.

(isz) fot. isz

1 orszak

1 orszak6

2 orszak1

3 orszak5

3 orszak9

4 orszak7

5 orszak8

6 orszak3

7 orszak4

8 orszak2

Więcej zdjęć TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Jan
  Kiedy latarnie w Lutynia? Ul Nowa, Partyzantów, Pionierów to egipskie ciemności. 3-ci świat. Zamiast ...

  Czytaj więcej...

   
 • Milan
  I co to da że będą sklepy zamknięte śmiech na sali ludzie mniej zarobią bo za niedzielę więcej zarabiają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  I bardzo dobrze jestem za zamknięciem sklepów szczególnie monopolowych lumpy na cpn nie pójdą bo tam ...

  Czytaj więcej...

   
 • MEGG
  mogli zrobic referendum i wyszło by kto chce wolne , a kto pracujące niedziele.

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  W tym okręgu radnym chyba jest Lisiecki a nie Hamkało a więc moim skromnym zdaniem zmiana jak najbardziej ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkaniec
  Moim zdaniem to kampania i dlatego jestem na nie.Na pewno nie zagłosuję na kogoś kogo lansuje się po ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaufman
  kurcze ja mam troche za daleko :-x

  Czytaj więcej...

   
 • CykCyk
  Wszystkie sklepy będą się nazywać ORLEN i będą otwarte 24/H

  Czytaj więcej...

   
 • taktak
  będzie czas przywyknąc ;)

  Czytaj więcej...

   
 • Dyzio
  Będzie rozpacz i tragedia w Środzie. W sobotę murowany paraliż sklepów, jakby je mieli na tydzień ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box