Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Paulina, Jan, Tomasz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1082 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 DSCN1435- Brak słów – pisze do nas czytelniczka opowiadając o stanie korytarza w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Wąskiej w Środzie Śląskiej. Czy mieszkańcy mogą liczyć na jego remont?

 

W naszym mieście przybywa budynków mieszkalnych, które objęte zostały rewitalizacją. Odnowiony budynek przy ulicy Daszyńskiego czy budynek komunalny przy ulicy Kościuszki, to tylko dwa z wielu budynków, którym nadano nowy wygląd. Tymczasem w związku z prowadzonymi remontami, skontaktowała się z nami mieszkanka budynku przy ulicy Wąskiej 7.

- W budynku przy ul. Wąskiej 7 stan korytarza jest fatalny. Kilku lokatorów wykupiło mieszkania i nie zgadzają się na dopłatę do remontu korytarza – pisze do nas czytelniczka. - Straszny widok. Budynek jest piękny, znajduje się niedaleko rynku i gmina nic z tym nie robi. Obok znajduje się budynek na rogu ulic Daszyńskiego i Wąskiej wyremontowany aż po sam strych. Brak słów – dodaje mieszkanka przesyłając na potwierdzenie zdjęcia korytarza.

To wspólnota mieszaniowa

O stan korytarza i szansę lokatorów na jego remont zapytaliśmy w Wydziale Spraw Lokalowych Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Jak informują urzędnicy budynek przy ulicy Wąskiej 7 jest administrowany przez gminę Środa Śląska jako współwłaściciela budynku na podstawie podpisanych umów o zarządzanie.

- Jest to wspólnota mieszkaniowa "mała" tzn, że wszyscy właściciele muszą wyrazić zgodę na remont części wspólnych i posiadać zgromadzone środki na pokrycie kosztów remontów – wyjaśniają pracownicy UM. - Co innego budynek przy ul. Daszyńskiego 30 który jest w 100% własnością gminy. Gmina Środa Śląska złożyła wniosek o dofinansowanie i projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 – dodają.

Pożar klatki i wymiana instalacji

W 2011 roku w budynku doszło do pożaru klatki schodowej. Wówczas naprawiono i częściowo wymieniono instalację elektryczną na korytarzu i wymieniono rynnę dachową. Rok później, jak wyjaśniają urzędnicy, wyremontowano część klatki schodowej (parter i łącznik do I piętra), w której doszło do pożaru.

- Pozostała część klatki została odmalowana przez najemców lokali komunalnych. Niezbędny materiał przekazała gmina. W 2014 roku została wymieniona instalacja elektryczna I piętra oraz wykonano izolację ścian fundamentowych pionową i poziomą wraz z drenażem odprowadzającym wodę. Biorąc pod uwagę lata wcześniejsze w 2009 roku została wyremontowana elewacja, a w 2002 roku został wykonany kompleksowy remont dachu – mówią urzędnicy. - Biorąc powyższe pod uwagę należy podkreślić, że budynek przy ulicy Wąskiej 7 jest od 21 listopada 2001 roku wspólnotą mieszkaniową, która ponosiła i ponosi niemałe koszta utrzymania części wspólnych budynku. Trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że właściciele "nie zgadzają się na dopłatę do remontu korytarza...". Właściciele podejmują uchwały i je realizują od wielu lat. Wykonanie robót remontowych klatki schodowej będzie możliwe po podjęciu stosownych uchwał i zgromadzeniu przez WM środków pieniężnych – dodają.

(isz), Fot. Czytelniczka

1 DSCN1435

3 DSCN1438

5 DSCN1441

6 DSCN1442

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • CameronSeddy
  Привет! интересный у вас сайт! Нашел сериальную базу кино: тачки мультфильм 2017 в хорошем качестве Тут ...

  Czytaj więcej...

   
 • Damian
  Z jakiej paki sie podszywasz pod kogos kim nie jestes?!

  Czytaj więcej...

   
 • Inny
  I komu to potrzebne?? Podjadą na pusty targ, a dalej proponuję na zapomnianą ulicę Sienkiewicza ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  Ooo w końcu Szczepanów wygra :lol: :D ;-) :-*

  Czytaj więcej...

   
 • Draco
  Niech doczytają jakie mają uprawnienia i dokładnie czemu mają służyć, a nie komandosów z Siebie robią.

  Czytaj więcej...

   
 • Slobo
  Ta dyk gadzio. :-* xdlol

  Czytaj więcej...

   
 • Anka
  Faktycznie - konsultacje w tak strategicznej kwestii muszą być... Przecież to jest bardzo ważna decyzja ...

  Czytaj więcej...

   
 • Danielwromo
  kamagra price buy kamagra 100 mg kamagra forum gdzie kupic buy kamagra 100mg kamagra kopen rotterdam ...

  Czytaj więcej...

   
 • Oli
  A na co to to wspierać?

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkanka
  Od x lat jest mozna tam kupić pyszny ser, mleko. A Ty urodzony w XXI wieku nie masz nawet o tym ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box