Dzisiaj jest: 23 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wanda, Józef, Albin

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1077 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Udanin strazacyPo raz dwudziesty strażacy ochotnicy z terenu gminy Udanin uczestniczyli w spotkaniu wigilijno-noworocznym. Uroczystość uświetniła swoim występem kapela „Cicha Woda”.

Blisko 110 osób: strażaków ochotników z jednostek OSP z terenu gminy Udanin i zaproszonych gości - wójt gminy Udanin, przedstawicieli samorządu gminy, radnych, duchownych, sponsorów uczestniczyło w kolejnym już spotkaniu wigilijno-noworocznym. W tym roku gospodarzem uroczystości została Ochotnicza Straż Pożarna w Udaninie.

- Po raz pierwszy spotkaliśmy się w 1998 roku w Udaninie. Było nas wówczas około 20 osób – wspominał pierwsze spotkanie strażaków Bogdan Wilczak, prezes Z OG Z OSP RP w Udaninie.

I choć początki były ciężkie i niejednokrotnie martwiono się o węże i podstawowe wyposażenie, w tej chwili śmiało można powiedzieć, że ochotnicza straż pożarna stale się rozwija i doposaża. A grono strażaków ochotników stale się powiększa.

- Idziemy do przodu – mówił do strażaków Bogdan Wilczak. - I za to wszystko chciałbym wam wszystkim podziękować. Za ogromną pracę, jaką wkładacie – dodał.

Podziękowań dla strażaków nie szczędził również Komendant Powiatowy PSP w Środzie Śl. brygadier Marek Wawrejko.

- Chciałbym wam druhowie podziękować za współpracę, za wkład pracy własnej, jaki wkładacie w realizację zdarzeń. Bez was, biorąc pod uwagę odległość od Środy Śląskiej i jednostek PSP, przy usuwaniu zagrożeń nie dalibyśmy rady. Dlatego wasza praca jest nieoceniona i za nią chciałbym jeszcze raz wam podziękować – mówił komendant powiatowy.

Wspólne kolędowanie i życzenia noworoczne

Podczas spotkania nie zabrakło wieczerzy wigilijnej, wspólnego kolędowania z kapelą „Cicha Woda”, a także łamania się opłatkiem i życzeń noworocznych. Dzięki pięknej oprawie muzycznej kapeli i starannym przygotowaniom gospodarzy, wieczór spędzony wśród ochotników był czasem wyjątkowym, pełnym ciepła i radosnej atmosfery. Dla strażaków był to również moment na podsumowanie ubiegłego, pozytywnego dla ochotniczych straży pożarnych w Udaninie roku, a także życzeń dla ochotników.

- W tym nowym roku życzę wam przede wszystkim szczęścia, pomyślności, bezpiecznych powrotów i wszystkiego, czego sobie zamarzycie – składała życzenia strażakom wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz.

Wyróżnienia dla ochotników

Decyzją prezydium Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Środzie Śl. dwóch ochotników z OSP Udanin otrzymało odznakę „Strażak Wzorowy”. Odznaczeniami uhonorowani zostali: Jacek Skalski i Grzegorz Korgól.

Tegoroczne spotkanie wigilijno-noworoczne strażaków ochotników z terenu gminy Udanin zostało zorganizowane, jak co roku, przez Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP w Udaninie. Gospodarzem spotkania byli ochotnicy z OSP Udanin i ich najbliżsi.

(isz), Fot. isz

04 strazacy21

06 strazacy4

05 strazacy31

07 strazacy9

08 strazacy7

09 strazacy8

10 strazacy5

11 strazacy6

12 strazacy1

13 strazacy

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • ja nie znam
  i tak przegrają nasi z Kolumbią 2:1 :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • znam to
  a jakby wygrali wpis by był całkiem inny :-)

  Czytaj więcej...

   
 • Przemo
  Nie przesadzajcie, nie cały kraj. Znam sporą ilość ludzi, którzy nie podniecają się tą piłką wcale i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Poinformowany
  No i wielka jedna ściema!!! Jak zwykle w przypadku naszych władz... Słyszałem, że nie będzie Pani ...

  Czytaj więcej...

   
 • wyborca
  Śmieszny ten tekst, zwłaszcza jeśli chodzi o radnego. Byście z ludzi i siebie nie robili wariatów.

  Czytaj więcej...

   
 • 24h
  A ja się cieszę, że pan radny za kilka miesięcy wróci do swojej właściwej pracy, tam gdzie jego ...

  Czytaj więcej...

   
 • Pati
  :lol: :lol: oj ludzie ludzie .... wasze komentarze pozostawiam bez bez komentarza

  Czytaj więcej...

   
 • jnx
  podobno uciekał przed policją bo go zatrzymali

  Czytaj więcej...

   
 • Serbia górą
  A ja sie pytam po kiego WAŁA zagrodzili na kajakach kawał trawnika i akwenu ogrodzeniem ? Co to ma ...

  Czytaj więcej...

   
 • kampania
  Ciekaw jestem co takiego spowodowało, że w tym roku turniej będzie w Pichorowicach a nie w Malczycach???

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box