Dzisiaj jest: 20 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Aleksandra, Klaudia, Anatol

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1450 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Udanin strazacyPo raz dwudziesty strażacy ochotnicy z terenu gminy Udanin uczestniczyli w spotkaniu wigilijno-noworocznym. Uroczystość uświetniła swoim występem kapela „Cicha Woda”.

Blisko 110 osób: strażaków ochotników z jednostek OSP z terenu gminy Udanin i zaproszonych gości - wójt gminy Udanin, przedstawicieli samorządu gminy, radnych, duchownych, sponsorów uczestniczyło w kolejnym już spotkaniu wigilijno-noworocznym. W tym roku gospodarzem uroczystości została Ochotnicza Straż Pożarna w Udaninie.

- Po raz pierwszy spotkaliśmy się w 1998 roku w Udaninie. Było nas wówczas około 20 osób – wspominał pierwsze spotkanie strażaków Bogdan Wilczak, prezes Z OG Z OSP RP w Udaninie.

I choć początki były ciężkie i niejednokrotnie martwiono się o węże i podstawowe wyposażenie, w tej chwili śmiało można powiedzieć, że ochotnicza straż pożarna stale się rozwija i doposaża. A grono strażaków ochotników stale się powiększa.

- Idziemy do przodu – mówił do strażaków Bogdan Wilczak. - I za to wszystko chciałbym wam wszystkim podziękować. Za ogromną pracę, jaką wkładacie – dodał.

Podziękowań dla strażaków nie szczędził również Komendant Powiatowy PSP w Środzie Śl. brygadier Marek Wawrejko.

- Chciałbym wam druhowie podziękować za współpracę, za wkład pracy własnej, jaki wkładacie w realizację zdarzeń. Bez was, biorąc pod uwagę odległość od Środy Śląskiej i jednostek PSP, przy usuwaniu zagrożeń nie dalibyśmy rady. Dlatego wasza praca jest nieoceniona i za nią chciałbym jeszcze raz wam podziękować – mówił komendant powiatowy.

Wspólne kolędowanie i życzenia noworoczne

Podczas spotkania nie zabrakło wieczerzy wigilijnej, wspólnego kolędowania z kapelą „Cicha Woda”, a także łamania się opłatkiem i życzeń noworocznych. Dzięki pięknej oprawie muzycznej kapeli i starannym przygotowaniom gospodarzy, wieczór spędzony wśród ochotników był czasem wyjątkowym, pełnym ciepła i radosnej atmosfery. Dla strażaków był to również moment na podsumowanie ubiegłego, pozytywnego dla ochotniczych straży pożarnych w Udaninie roku, a także życzeń dla ochotników.

- W tym nowym roku życzę wam przede wszystkim szczęścia, pomyślności, bezpiecznych powrotów i wszystkiego, czego sobie zamarzycie – składała życzenia strażakom wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz.

Wyróżnienia dla ochotników

Decyzją prezydium Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Środzie Śl. dwóch ochotników z OSP Udanin otrzymało odznakę „Strażak Wzorowy”. Odznaczeniami uhonorowani zostali: Jacek Skalski i Grzegorz Korgól.

Tegoroczne spotkanie wigilijno-noworoczne strażaków ochotników z terenu gminy Udanin zostało zorganizowane, jak co roku, przez Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP w Udaninie. Gospodarzem spotkania byli ochotnicy z OSP Udanin i ich najbliżsi.

(isz), Fot. isz

04 strazacy21

06 strazacy4

05 strazacy31

07 strazacy9

08 strazacy7

09 strazacy8

10 strazacy5

11 strazacy6

12 strazacy1

13 strazacy

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Do redakcji
  W artykule brak jest odpowiedzi na pytanie które było zadane pod poprzednim postem dotyczącym tego ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kubek
  Niektórzy pracują w źródłach, Błoniach, Wróblowicach ... pociągiem do tych miejscowości nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kolarz
  Człowieku co Ci jedno piwo przeszkadza podczas meczu? Facet jestes czy baba? Każdy chłop jak ogląda mecz ...

  Czytaj więcej...

   
 • halt
  żebyś miał / miała zagadkę, ale masz problem no naprawdę...

  Czytaj więcej...

   
 • nn
  to dlaczego od razu więcej nie napisali?

  Czytaj więcej...

   
 • hmmm
  niby to samo ale tu więcej piszą

  Czytaj więcej...

   
 • Sebek
  Przepraszam bardzo ale właśnie jem tort z Grzesiem i innymi w Starostwie więc prosze mi nie przeszkadzac ...

  Czytaj więcej...

   
 • Cc
  Pewnie zabronić alko na polonia nie dość że frekwencja mała to już wolę nikt nie przyjdzie

  Czytaj więcej...

   
 • Jano
  Profesjonaliści z Lutyni ! Drabinę maja, ale chyba profesjonalnie nie przygotowana do akcji,bo zamiast ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkaniec
  Apel do Rolanda Proszę nie pisać tytułów drukowanymi literami, ponieważ jest to na prawdę denerwujące...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box