Dzisiaj jest: 26 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Filip, Paulina, Marianna

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1032 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

dworzec 2Od ponad roku trwają rozmowy dotyczące oświetlenia stacji PKP w Środzie Śl. i terenu przylegającego do niej. Pomimo działań prowadzonych przez gminę Środa Śląska teren, na którym parkują mieszkańcy i zarazem pasażerowie polskich kolei "tonie" w ciemnościach.

 

Już blisko od roku kwestia dworca PKP i terenu do niego przylegającego stoi w miejscu. Blisko rok temu jedna z mieszkanek na łamach naszego portalu opisała przypadek swojego syna, któremu nieznani sprawcy uszkodzili auto pozostawione na terenie przylegającym do stacji PKP. W późniejszym czasie kolejni mieszkańcy poruszyli temat ciemności na parkingu i dewastacji pozostawionych w tym miejscu pojazdów.

- Wciąż dochodzi do dewastacji samochodów, bo panują tu ciemności egipskie. Poprzebijane opony, porysowane karoserie, powybijane szyby, to bardzo często się zdarza - mówiła wówczas jedna z mieszkanek.

W sprawie parkingu, jak i poprawy stanu oświetlenia na dworcu kontaktowaliśmy się z PKP S.A. Podczas rozmowy z Aleksandrą Grzelak, starszym specjalistą wydziału prasowego PKP S.A dowiedzieliśmy się, że na budynku dworca znajduje się latarnia oświetlająca fragment placu przed obiektem. Jak zapewniała wówczas kobieta: dodatkowo PKP S.A. zleci przywrócenie oświetlenia w latarniach zlokalizowanych na ul. Stacyjnej, prowadzącej do dworca.

- PKP S.A. jest zainteresowana wynajmem wskazanej powierzchni gminie Środa Śląska. Obecnie trwają uzgodnienia dot. warunków przyszłej umowy w tym zakresie – dodała Aleksandra Grzelak.

Nie ma porozumienia

Tymczasem od lutego zeszłego roku, sprawa oświetlenia nie ruszyła z miejsca, a mieszkańcy nadal borykają się z problemem parkowania przy stacji PKP. Wciąż nie ma porozumienia Urzędu Miasta z PKP SA w tej sprawie.

- Podczas wstępnych ustaleń podjętych w trakcie licznych spotkań i korespondencji, gmina zadeklarowała możliwość partycypacji finansowej w przedsięwzięciu, ale sama tego nie może wykonać bo oświetlenie jest własnością PKP Energetyka i zostało wyłączone z użytkowania kilka lat temu. Po wielu rozmowach i monitach Doradcy Burmistrza Środy Śląskiej ds. projektów kluczowych w sferze bezpieczeństwa publicznego Urząd Miejski miał otrzymać pod koniec października od PKP Nieruchomości ofertę współpracy w tym zakresie – informowali o braku porozumienia urzędnicy.

W listopadzie, po kilkumiesięcznych rozmowach z biurem prasowym PKP S.A. otrzymujemy odpowiedź.

- Obecnie trwają prace koncepcyjne, jak rozwiązać sprawę oświetlenia w obszarze miejsca, w którym mieszkańcy parkują samochody. Do końca miesiąca złożymy propozycję rozwiązania tego problemu wspólnie z Urzędem Miasta w Środzie Śląskiej – poinformował nas Tomasz Leś z Wydziału Prasowego Biuro Komunikacji i Promocji Polskie Koleje Państwowe S.A.

Teren jest dzierżawiony

W grudniu ponownie kontaktujemy się z biurem prasowym. Podczas rozmowy dowiadujemy się, że oferta dotycząca oświetlenia terenu po stronie dworca została już wysłana do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

Jak wyjaśnił Tomasz Leś, nieoświetlony teren, którego dotyczyły rozmowy, znajdujący się pod drugiej stronie dworca jest dzierżawiony przez Zakład Linii Kolejowych, będący częścią grupy PKP Polskie Linie Kolejowe. A zatem tylko spółka PKP PLK jest władna podejmować decyzje co do tego terenu. Kiedy pytamy o to, jakim sposobem przez ponad rok spółka prowadzi rozmowy z Urzędem Miejskim, udziela nam informacji i zapewnień co do terenu, którego użytkownikiem jest innym podmiot, nasze pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

Rozmowy trwają?

W sprawie nieoświetlonego terenu kontaktujemy się z biurem prasowym PKP PLK i Urzędem Miejskim w Środzie Śląskiej. Czy oba podmioty prowadzą już rozmowy? Czy pojawiły się pierwsze propozycje współpracy między gminą za Zakładem Linii Kolejowych?

Do sprawy wrócimy po otrzymaniu odpowiedzi zarówno ze strony UM, jak i spółki PKP PLK.

(red), Fot. Czytelnik

dworzec 1

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Lloyd
  F*ckin' remarkable issues here. I am very satiksfied to see yoour post. Thank you a lot and i'm having ...

  Czytaj więcej...

   
 • średzki patol
  Jak widać prosta droga być trudna do jazda samochodem. Wczoraj jechałem tamtędy około dwóch godzin ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krzysztof
  Ile ona może mieć lat? Mi zaginęła w ubiegłym roku w lipcu 5 letnia suczka.

  Czytaj więcej...

   
 • Malczycki
  Kto pisał ten tekst? Toż to istny poemat na cześć plastikowych okien :lol: :D takie "cuda" tylko w ...

  Czytaj więcej...

   
 • kurcze
  te co rozdają na święcie wina? może obdarowany zgubił..... kto wie :-)

  Czytaj więcej...

   
 • Chwalimierz
  A jak zawsze o drodze z Chwalimierza do Środy zapomnieli zarośnięte że wózkiem z dzieckiem nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • greg
  moze to klucze do miasta ?

  Czytaj więcej...

   
 • haha
  hahaha racja święta racja, będzie kolizja za kolizją :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Lutenant
  No to można spodziewać się Armagedonu - dla takiego Amerykańca nasza A 4 to u nich ścieżki rowerowe są ...

  Czytaj więcej...

   
 • Racjonalny
  W ubiegłym roku drogi transportu rolnego były największym zadaniem inwestycyjnym gminy. Gratuluję ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box