poniedziałek 01.06.2020

Imieniny: Jakuba Justyna

 

CZYTELNIK: JEST PROBLEM Z PRZEWOŻENIEM ROWERÓW W POCIĄGACH

stacjaPKPGdy przedstawiciele naszej władzy rozbudowują szlaki rowerowe na terenie powiatu, zachęcając tym samym do korzystania z jednośladów, Koleje Dolnośląskie "idą na przekór"?... Postanowiliśmy to wyjaśnić.

Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość od cyklisty z naszego powiatu, który pisze o problemie, który spotka go od jakiegoś czasu podczas podróży koleją lini Środa Śląska -Wrocław.

- Chciałbym poruszyć problem braku możliwości przewożenia rowerów w pociągach PKP ze Środy do Wrocławia. Po zmianie rozkładu jazdy, 10 czerwca, spośród kilkudziesięciu połączeń kolejowych Środa - Wrocław istnieje możliwość przewiezieniu roweru wyłącznie o godz. 6:34 i 22:02. Jednakże, gdy kilka dni temu chciałem zakupić bilet dla 3 rowerzystów na ten jedyny poranny kurs o 6:34 otrzymałem komunikat, że nie jest to możliwe... Dotąd nie było problemu z zakupem biletu z rowerem na każde połączenie na tej trasie... - pisze mężczyzna.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Kolei Dolnośląskich i zwróciliśmy z zapytaniem dlaczego sytuacja ta ma miejsce i kto jest odpowiedzialny za wspomnianą zmianę. Oto odpowiedź:

- Faktycznie, w systemie  poznikały oznaczenia dostępności naszych pociągów dla rowerów. Nie zamawialiśmy tego - jest to błąd po stronie operatora wyszukiwarki (zmienione zostały zasady wprowadzania danych - są importowane bezpośrednio z PKP Polskich Linii Kolejowych, jak widać bez pełnego sukcesu). Jesteśmy w trakcie ustaleń z PKP Informatyka, sądzę, że w ciągu kilku dni problem powinien zostać rozwiązany - poinformował nas Bogusław Godlewski, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich S.A.

Wnioskując, podróż z rowerem na trasie Środa Śląska - Wrocław odbywa się na wcześniejszych zasadach. Natomiast możliwość zakupu biletu przez stronę internetową jest chwilowa utrudniona.

(kb) fot. Wiktor Kalita

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Krytyką to nie wyzwiska!
Wrażliwy p Jan napisał, że zgłasza do prokuratury sprawę krytycznych komentarzy na temat wójta gminy...
Naukowcy przypominają, wirusa mogą roznosić nawet osoby zakażone, które nie mają objawów choroby. Co...
Naukowcy przypominają, wirusa mogą roznosić nawet osoby zakażone, które nie mają objawów choroby. Co...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…