czwartek 04.06.2020

Imieniny: Franciszka Karola

 

PUŁAPKI W WAKACYJNEJ PRACY. JAK W TAKIE "NIE WPAŚĆ"?

girl 1026246 960 720Wraz z nadejściem wakacji wiele młodych ludzi - uczniów i studentów, postanowiło "dorobić" sobie, by móc wyjechać na wymarzone wakacje lub kupić coś o czym od dawna marzyli.

 

Pierwsze zarobione pieniądze, to ogromna satysfakcja, jednak należy uważać, by nie wpaść w pułapkę. Wakacyjna praca może oprócz wielu korzyści nieść ze sobą również te mniej przyjemne konsekwencje. 

Na co należy zwrócić uwagę podczas szukania i podejmowania takiej pracy? Jeżeli zamierzamy wyjechać do pracy np. nad morze musimy upewnić się czy pracodawca na pewno oferuje nocleg, czy to my musimy poszukać zakwaterowania. Chyba nikt nie chciałby wylądować z walizką na ulicy przez swoją nieuwagę. 

Warto już na samym początku ustalić z pracodawcą, kiedy otrzymamy nasze wynagrodzenie- wypłaty mogą być codziennie, pod koniec tygodnia lub na sam koniec pracy. Ważne jest też ustalenie stawki i najlepiej, gdyby takie szczegóły były zawarte w umowie. To stanowi gwarancję, że nie zostaniemy oszukani. Nie dajcie się również wykorzystać w kwestii godzin pracy. Ich ilość musi być zgodna z przepisami. 

Praca nie powinna zagrażać naszemu zdrowiu - wybierzmy taką, do której będą dostosowane nasze możliwości. Przez odniesione ewentualne kontuzje może się okazać, że z naszych planów na letni odpoczynek nic nie wyjdzie, a tego przecież nikt by nie chciał. 

Jeżeli rozsądnie podejmiecie pracę z pewnością zarobione przez was samych pieniądze przyniosą wam większą satysfakcję i radość, niż otrzymane od rodziców kieszonkowe :) 

(ml) fot. pixabay / zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Czaskalski - Dwie lewe ręce i taśma klejaca
Co tu gadać ,- teraz takich pięknych i światowych dziewczyn w Środzie Śląskiej brak.
Pamiętam wizytę u Teresy po jej powrocie ze Szwajcarii . I tą whisky którą wypiliśmy. Życie mialo s...
Warto przypominać miło spędzone razem chwile

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…