poniedziałek 16.12.2019

Imieniny: Albiny Zdzislawy

 

GWIAZDKOWA NIESPODZIANKA W ŚREDZKIM OŚRODKU

niespodzianka 0Na uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej w piątkowy poranek czekało sporo atrakcji. Odwiedzili ich członkowie miejscowej wspólnoty Kościoła Zielonoświątkowego, którzy w ramach akcji "Gwiazdkowa Niespodzianka" obdarowywali dobrym słowem i prezentami.

 

 

W programie spotkania, które odbyło się 12 stycznia była wspólna modlitwa, śpiew i zabawa, a o stworzeniu świata i Bogu opowiadał pastor Artur Mygelski.

Gwiazd­kowa Nie­spo­dzianka, to akcja prowadzona przez amerykańską organizację charytatywną „Samaritan’s Purse”, która od lat organizuje zbiórki paczek świątecznych w zamożniejszych krajach (ok. 10 mln rocz­nie) i prze­syła do 124 kra­jów, w tym do Pol­ski. Koordynacją projektu w naszym kraju od 1999 roku zajmuje się zespół osób z kilku Kościołów Ewangelikalnych, gdyż akcja, jak podkreślano na spotkaniu, ma charakter międzywyznaniowy.

W Polsce rozdawanych jest około 30 tys. paczek rocznie. Co ważne, zbory uczestniczące w tej akcji zobowiązane są przygotować ich część we własnym zakresie. Akcja polega na prze­ka­zy­wa­niu upo­min­ków świą­tecz­nych dzie­ciom, szcze­gól­nie ze środo­wisk naj­uboż­szych lub poszko­do­wa­nych na sku­tek róż­nych wyda­rzeń losowych.

(red) fot. Wiktor Kalita

niespodzianka 1

niespodzianka

niespodzianka 3

niespodzianka 04

niespodzianka 5

niespodzianka 6

niespodzianka 7

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację