×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

OKRES ŚWIĄTECZNY W PRZEDSZKOLU W CIECHOWIE

przedszkole ciechow3Okres świąteczno – noworoczny, to magiczny i długo wyczekiwany czas w życiu przedszkolaków. Sale przedszkolne zmieniają wystrój, płyną dźwięki kolęd... Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku oddają przedstawienia jasełkowe, spotkania z rodzicami, warsztaty świąteczne i wiele innych działań związanych z tym wspaniałym czasem.

 

W naszym przedszkolu okres ten rozpoczął się od wizyty Świętego Mikołaja, na którą dzieci wyczekiwały już od dawna. Radości nie było końca, kiedy specjalny gość odwiedził nasze przedszkole i obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Kolejnym ważnym dniem dla dzieci z grup „Elfy”, „Jagódki” i „Kwiatuszki” był dzień wyjazdu do Fabryki Bombek w Złotoryi. Dzieci mogły zwiedzić fabrykę, poznać proces powstawania bombek, a także uczestniczyły w warsztatach malowania bombek, podczas których mogły wykazać się umiejętnościami. Każdy z uczestników na zakończenie wycieczki otrzymał bombkę z własnym imieniem. 

Następnym ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu był konkurs pt. „Najpiękniejsza bombka i łańcuch na choinkę” zorganizowany przez p. Bożenę Błaszczyszyn i Monikę Smela. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników za wykonanie przepięknych i wyjątkowych ozdób na choinkę. Wszystkie prace ozdobiły świąteczne drzewko w holu przedszkola, dzięki czemu każdy mógł podziwiać prace naszych przedszkolaków.

Wielkie wydarzenia w życiu Elfów

Wielkim wydarzeniem w życiu naszego przedszkola były również występy grupy „Elfy” pod opieką p. Urszuli Skiba i p. Małgorzaty Markiewicz. Pierwszym, niezwykle ekscytującym wydarzeniem dla zerówkowiczów było przedstawienie Jasełek dla rodziców. Nie zabrakło ciepłych słów, dobrych życzeń i wielu wzruszeń zarówno w kierunku rodziców, nauczycieli a przede wszystkim dzieci – aktorów. Pojawiły się aniołki w bieli, pasterze, Święta Rodzina oraz dostojnie kroczący królowie z darami. Mali aktorzy z wielkim przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój oraz swym pięknym, wzruszającym występem podbiły serca publiczności. 

Drugim niezwykle ważnym dniem dla „Elfów” był występ dzieci na średzkim rynku podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Dzieci z grupy „Elfy” z naszego przedszkola, pod opieką pań: Urszuli Skiba i Małgorzaty Markiewicz ubogaciły kolędowym występem wręczenie nagród w konkursie „Eko-ozdoby”, organizowanym przez Urząd Miejski w Środzie Śl. Za swój występ przedszkolaki otrzymały także nagrodę w postaci świecącego renifera, za co serdecznie dziękujemy organizatorom. 

Kolejnymi wielkimi wydarzeniami w życiu grupy była prezentacja Jasełek. W pierwej kolejności dzieci wystąpiły z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka dla ukochanych dziadków. A w dniu kolejnym zaprezentowały się gościnnie w Przedszkolu Entliczek. Dzięki zaproszeniu i uprzejmości pana Dyrektora Sebastiana Stępniaka, dzieci z naszego przedszkola miały możliwość wystawienia Jasełek dla swoich rówieśników z innego przedszkola. 

Wszystkie wystąpienia były bardzo emocjonujące i wzruszające, zarówno dla dzieci – aktorów, jak i publiczności. 

Okres świąteczno – noworoczny dobiega końca, a my już szykujemy się na kolejne wielkie wydarzenia w życiu naszego przedszkola i wszystkich przedszkolaków. 

M.Markiewicz, Fot. M. Markiewicz

ciechow

ciechow1

ciechow2

ciechow3

ciechow4

ciechow5

ciechow6

ciechow7

ciechow8

ciechow9

ciechow10

Więcej zdjęć TUTAJ 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację