JEST KONTRAKT NA KOLEJNE AUTOBUSY

umowa MMI 3W ramach znanego już mieszkańcom gminy Środa Śląska projektu uruchomienia komunikacji zbiorowej oficjalnie rozpoczęto wdrażanie II etapu.

 

Kontrakt, który Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński podpisał w ramach drugiego etapu projektu UE, dotyczy zakupu 5 niskoemisyjnych autobusów spełniających normy Euro 6.

Wykonawcą będzie firma MMI Sp. z o. o., a umowę podpisano 29 maja przed Sesją Rady Miejskiej. Firma, która wygrała przetarg jest sprawdzona, ponieważ wyprodukowała dla gminy 3 autobusy również w pierwszym etapie projektu. Wartość majowej umowy to 2,4 mln zł, a zamówione pojazdy mają zostać dostarczone najpóźniej do września br., a następnie przeprowadzone zostaną szkolenia w zakresie ich obsługi, które potrwają około 2 tygodnie, tak aby z początkiem października uruchomić przewozy gminne w ramach II etapu.

– Będzie to ten sam typ autobusów, czyli IVECO URBI z silnikiem Diesel Euro 6. Myślimy, że mieszkańcy południowej części Gminy, która zostanie skomunikowana ze Środą Śląską, będą mogli z nich już korzystać na przełomie września i października. Niedługo rozstrzygnie się także przetarg na kolejne 2 mniejsze autobusy wysokiej klasy – mówi Jaromir Stawirej prezes Średzkiej Komunikacji Publicznej sp. z o. o.

Przypomnijmy: drugi etap projektu, podobnie jak pierwszy, jest współfinansowany w 85 % ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. W ramach pierwszej części zadania zakupiono 10 pojazdów i uruchomiono siedem linii regularnych i jedną linię tymczasową, komunikując północną część gminy, stację PKP i Środę Śląską. Priorytetem jest więc teraz skomunikowanie południowej części gminy z miastem Środa Śląska.

(um) fot. um

umowa MMI 2

umowa MMI 1

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację