niedziela 07.06.2020

Imieniny: IGORA Roberta Wiesława

 

KUR ZAPIAŁ W UDANINIE JUŻ PO RAZ SZÓSTY (fotoreportaż)

piejekurTen festyn ma to do siebie, że nawet silny wiatr czy deszcz nie jest w stanie zakłócić dobrej atmosfery. Jego uczestnicy potrafią się bawić bez względu na wszelkie przeciwności.

 

Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej aury frekwencja dopisała i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Mowa o szóstym już z kolei festynie "Pieje Kur Pieje", który odbył się 23 czerwca w Udaninie.

Tradycyjnie towarzyszył mu Przegląd Zespołów Ludowych. Zanim jednak kapele stanęły na scenie - gospodyni, wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz powitała wszystkich gości, a w szczególności strażaków - ochotników, którym uroczyście wręczyła wyposażenie i urządzenia niezbędne do udzielania pomocy poszkodowanym: Ochotnicza Straż Pożarna w Gościsławiu otrzymała zestaw PSP R1. Ochotnicza Straż Pożarna w Jarosławiu - zestaw PSP R1, defibrylator, zestaw ratownictwa technicznego. Ochotnicza Straż Pożarna w Udaninie - zestaw PSP R1,zestaw ratownictwa technicznego. Ochotnicza Straż Pożarna w Ujeździe Górnym - zestaw PSP R1, defibrylator. Warto nadmienić, że na zakup tego sprzętu gmina Udanin pozyskała dotację ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Po części oficjalnej rozpoczął się wspomniany przegląd, na którym zaprezentowały się kapele i zespoły: Cicha Woda z Udanina, Goczałkowianie z Goczałkowa, Woliborzanki z Woliborza, Radośni z Wróblowic, Olszaniacy z Olszan, Macieje z Ostraszowic, Jeleniogórzanie z Jeleniej Góry, Lubin z Krzeczyna Wielkiego, Uciecho-Wianki z Uciechowa, Kądziołeczka z Lutomi Górnej, Dolnoślązacy z Ciechowa i Karkonosze z Gruszkowa.

Były to bardzo spontaniczne i barwne występy, ze względu na różnorodność strojów oraz repertuaru. Wspólne tańce i biesiadowanie trwało do godzin wieczornych. - Pomimo chłodu, nam i tak jest ciepło - usłyszeliśmy od jednej z uczestniczek, co może być najlepszym podsumowaniem tego wydarzenia.

Każdy z zespołów po zakończonym występie otrzymał pamiątkowy puchar od pani wójt i podziękowanie z rąk pani Grażyny Teleszko - prezesa stowarzyszenia „Cicha Woda”z Udanina. A na "rozgrzewkę" serwowano ciepłe posiłki przygotowane przez stowarzyszenie „Arkana” z Pichorowic.

Festyn zorganizowali: gmina Udanin i stowarzyszenie „Cicha Woda” z Udanina. Gośćmi byli m.in.: powiatowy komendant PSP Marek Wawrejko, powiatowy komendant PSP w stanie spoczynku Zenon Meusz, prezes zarządu powiatowego ZOSP RP w Środzie Śląskiej Leszek Gawliński, wiceprezes zarządu powiatowego ZOSP RP w Środzie Śląskiej Czesław Dudziński, prezes oddziału gminnego ZOSP RP Bogdan Wilczak, komendant gminny ZOSP RP Lesław Wasylów, prezesi i członkowie OSP z terenu gminy Udanin, a także starosta powiatu średzkiego Sebastian Burdzy, wicestarosta Grzegorz Pierzchalski, i wiceprzewodnicząca rady powiatu Halina Mikła.

(red) fot. wk

kur 023

kur 014

kur 015

kur 003

kur 028

kur 032

kur 010

kur 012

kur 048

kur 042

kur 041

kur 035

kur 080

kur 084

kur 093

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

emeryt skomentował/a Napaść w Juszczynie
jestem już na emeryturze i dla zdrowia codziennie jezdze 2-3 razy po tym lesie rowerem(ostatnio z gr...
Hahahaha gdzie to słyszałaś w tv czy od Simona sprzedawczyka:-):-):^)
czyli słabo. A dzieci są głodne bo, są wygodne zwłaszcza gdy nie chce im się d... ruszyć z kanapy. A...
Nie ma czegoś takiego jak obowiązek szczepień dla dorosłych panie filozofię. W przypadku pandemii ...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…