NASI STRAŻACY PRZESZLI TEST W KOMORZE DYMOWEJ

test2Strażacy z powiatu średzkiego gościli w JRG 2 w Wałbrzychu, gdzie odbył się test sprawdzający umiejętność radzenia sobie w sytuacjach dużego zadymienia w pomieszczeniach oraz sprawdzający wydolność i sprawność fizyczną.

 

Na początku uczestnicy musieli zaliczyć część tzw. wysiłkową, na którą składa się rowerek oraz bieżnia. Ćwiczący na rowerku mogą być luźniej ubrani (w obuwiu sportowym) natomiast przechodząc na bieżnię, strażak musi już być ubrany w umundurowanie bojowe, wraz ze sprzętem ochronnym dróg oddechowych.

Po tej części, przechodzi się do komory dymowej składającej się z dwóch modułów, gdzie w pełnym zadymieniu oraz sztucznie wytworzonym hałasie, trzeba zaliczyć labirynt różnego rodzaju przejść, zapadni oraz ślepych korytarzy.

W tym bardzo trudnym ćwiczeniu, ocenie podlega nie tylko umiejętność radzenia sobie ze stresem, ale również wydolność oddechowa strażaków. 

Z terenu naszego powiatu testom poddało się przeszło 20 strażaków uczestniczących w kursie podstawowym organizowanym przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

(ws) fot. OSP Ujazd Górny

test1

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację