NOWE SZKOŁY JUŻ WKRÓTCE W GMINIE MIĘKINIA

szkola w lutyniNowy rok szkolny gmina Miękinia przywita z dwiema nowymi szkołami.

 

Trwają prace odbiorowe szkoły podstawowej w Lutyni, powstającej w ramach jednego z największych kompleksów przedszkolno-szkolnych na Dolnym Śląsku. Wokół budynku praktycznie w pełni zagospodarowano już teren, a wewnątrz budynku trwają prace, które nazwać można kosmetycznymi.

Pierwszy dzwonek zabrzmi tutaj 3 września, najprawdopodobniej w ramach ogólnopolskiego otwarcia roku szkolnego, zapowiedzianego podczas kwietniowej wizyty Minister Edukacji Narodowej w Lutyni.

Budowa szkoły podstawowej w Lutyni została wsparta środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w wysokości prawie 4,4 mln zł. Obiekt zapewni nowoczesne warunki do zdobywania wiedzy przez 400 uczniów.

Nowy rok szkolny zainauguruje również rozbudowana szkoła w Pisarzowicach, gdzie powstaje nowy budynek z 10-salami lekcyjnymi, zapleczem sanitarnym, szatniowym i stołówką w sumie dla 240 dzieci. Obecnie w budynku zakończono wykonanie więźby dachowej i montaż stolarki okiennej w znacznej części obiektu. Trwają prace instalacyjne (elektryczne, wodno-kanalizacyjne, wentylacyjne i C.O.), a wkrótce rozpocznie się układanie dachówki oraz montaż pozostałej stolarki okiennej.

(gm) fot. ug

Lutynia

szkola w lutyni maj 2018

Pisarzowice

Piszarzowice

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację