Przejdź do głównej treści

ONI BĘDĄ RYWALIZOWAĆ W ELIMINACJACH POWIATOWYCH

16 marca w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini, zakończyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Przeprowadzono je dwóch grupach wiekowych: grupa szkół podstawowych i grupa szkół gimnazjalnych,a udział wzięli przedstawiciele ZS w Miękini, ZS w Lutyni oraz SP w Pisarzowicach.

Wśród uczniów szkół podstawowych najlepszy okazał się Kacper Kornalski z SP w Pisarzowicach, wśród gimnazjalistów zwyciężyła Katarzyna Wojszczak z Gimnazjum w Lutyni.

Nagrodami głównymi w turnieju były rowery ufundowane przez Jana Mariana Grzegorczyna wójta gminy Miękinia oraz Waldemara Zarembę nadleśniczego z Nadleśnictwa Miękinia.

Trzech najlepszych uczniów w każdej grupie wiekowej będzie reprezentowało Gminę Miękinia podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 27 marca b.r. w Środzie Śląskiej.

Nad poprawnością zmagań turniejowych czuwali: sekretarz Gminy Miękinia Małgorzata Dyrda, komendant PSP w Środzie Śląskiej Marek Wawrejko, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Miękini Leszek Gawliński, nadleśniczy Nadleśnictwa Miękinia Waldemar Zaremba, komendant Ochrony Przeciwpożarowej Bogdan Wilczak.

(gm)

{module zestaw (u+d) ofertybankow.com.pl}


Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Kontakt w sprawie Twojej reklamy: +48 500 027 343 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.