POZNAJMY LAUREATÓW KONKURSU „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

konkurs przedszkole6W miniony piątek średzki Dom Kultury stał się centrum rywalizacji przedszkolaków z terenu gminy Środa Śląska.

 

Dzieci konkurowały ze sobą w pierwszym gminnym konkursie pn.: „Bezpieczny Przedszkolak” zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek pod honorowym patronatem Burmistrza.

W konkursie uczestniczyły dzieci w wieku 6 lat reprezentujące: Przedszkole Publiczne nr 1, Przedszkole Publiczne nr 3, Niepubliczne Przedszkole Entliczek oraz Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek, a także Przedszkole Publiczne z Ciechowa i Szczepanowa.

- Celem inicjatywy było sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z podstawowych przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych, zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach w domu, lesie, na drodze. Konkurs składał się z 8 konkurencji, podczas których dzieci rywalizowały zarówno indywidualnie, jak i drużynowo - informuje rzeczniczka średzkiej policji, st. asp. Marta Stefanowska.

Wiedzę i umiejętności dzieci oceniało jury w składzie: komendant Straży Miejskiej Gustaw Dobosz, dyrektor Obsługi Placówek Oświatowych Krzysztof Peryga, przedstawiciel Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy Urzędu Miejskiego Marta Wilczyńska oraz przedstawiciel policji.

Podczas obliczania wyników uczestnicy konkursu obejrzeli krótki pokaz sprzętu policyjnego. Miała też miejsce prezentacja zawodu policjanta i strażnika miejskiego.

Laureatami konkursu w kategorii indywidualnej zostali: Weronika Makowska z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek i Witold Kapusta z Niepublicznego Przedszkola Entliczek,

Laureatami konkursu w kategorii drużynowej zostały, zajmując równorzędne pierwsze miejsce, następujące przedszkola:
- Przedszkole Publiczne w Szczepanowie,

- Niepubliczne Przedszkole Entliczek,
- Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek.

- Konkurs pn.: „Bezpieczny Przedszkolak” udowodnił, że sześciolatki dysponują dużą wiedzą, doskonale orientując się w tym, co wolno, a czego nie i jak należy się zachować, by być bezpiecznym. Inicjatywa ta wpisuje się w realizację zadań z zakresu profilaktyki społecznej i akcji MSWiA pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

Każdy uczestnik otrzymał nagrody ufundowane przez organizatorów oraz elementy odblaskowe i balony z logo średzkiej Policji, a także pozował do wspólnego zdjęcia z Komisarzem Lwem - podsumowuje policjantka.

(rol/ms) fot. KPP Środa Śl.

konkurs przedszkole1

konkurs przedszkole2

konkurs przedszkole4

konkurs przedszkole5

konkurs przedszkole6

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację