ROZSTRZYGNIĘTO PRZETARG NA REKULTYWACJĘ WYSYPISKA

smieciW ubiegłym roku, pomiędzy Dolnośląskim Projektem Rekultywacji Sp. z o. o., a  Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, została podpisana umowa na dofinansowanie kosztów rekultywacji 16 wysypisk śmieci

 

na terenie gmin województwa dolnośląskiego, w tym również składowiska odpadów w Rusku. 

Gmina Malczyce jest jednym z udziałowców Dolnośląskiego Projektu Rekultywacji. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu pokrytych zostanie 50% kosztów kwalifikowanych zadania.

Pod koniec listopada Dolnośląski Projekt Rekultywacji Sp. z o.o. ogłosił przetarg nieograniczony pn: ” Zamknięcie i rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Rusko
(gm. Malczyce)”.
Do 18 grudnia wyznaczono termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Przetarg został rozstrzygnięty, a wykonawcą prac będzie firma Recult Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu. Umowa na kwotę 1.438 458 zł z wykonawca na realizacje prac rekultywacyjnych składowiska odpadów w Rusku została podpisana 16 stycznia 2018 r.

Koszt rekultywacji wysypiska w Rusku, według wstępnych szacunków to ok. 3 mln 600 tys. Zakończenie wszystkich prac związanych z rekultywacją zaplanowano na wrzesień 2019 r.

- Przed nami kolejna inwestycja, kolejna zadanie do realizacji. Uzyskane dofinansowanie przez spółkę oraz pokrycie 50% kosztów nie oznacza, że nie będziemy starać się o pozyskanie również dofinansowania z NFOŚiGW, tak aby koszt gminy Malczyce był jak najniższy - mówi wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

(gmal) fot. zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację