×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

SAMOCHÓD WPADŁ DO ROWU. KIEROWCA BYŁ NIETRZEŹWY

dachowanie audi114 nietrzeźwych rowerzystów i trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali średzcy policjanci w miniony weekend na drogach naszego powiatu. O szczęściu może mówić 59-letni kierowca, który będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pole.

Kilka dni temu na terenie gminy Miękinia 59-letni kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na przydrożne pole.

- Policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia, gdy tylko upewnili się, że kierowcy nic się nie stało, sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po czynnościach 59-latek został przekazany rodzinie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

To tylko jedna z interwnecji podjętych przez średzkich policjantów w miniony weekend. Od czwartku do niedzieli zatrzymano dwudziestu nierzeźwych uczestników ruchu drogowego, w tym aż 14 rowerzystów i trzech nierzeźwych kierowców.

- A także 3 miłośników jednośladów w stanie po użyciu alkoholu. Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali 10 kierujących rowerem pod wpływem alkoholu - wyjaśnia policjantka. - Przypominamy, że alkohol jest jedną z najczęściej występujących przyczyn powodujących wypadki, w tym te ze skutkiem śmiertelnym. Ani subiektywne przekonanie o swoich świetnych umiejętnościach na drodze, ani fakt, że być może nie raz po spożyciu alkoholu udało się bezpiecznie dotrzeć do celu, nie wyrządzając krzywdy sobie, ani innym, nie jest gwarancją, że kolejnym razem też tak będzie – dodaje policjantka, przypominając o konsekwencjach karnych prowadzenia pojazdów pod wpływek alkoholu.

(red/ms), Fot. policja

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację