"AKTYWNI NA ZIEMI ŚREDZKIEJ" - NABÓR WNIOSKÓW DO 9 MAJA

aktywni 0Rusza siódma edycja programu grantowego "Aktywni na Ziemi Średzkiej", organizowanego przez gminę Środa Śląska. Nabór wniosków potrwa do 9 maja br.

 

 

 


CEL PROGRAMU

W ramach programu grantowego "Aktywni na ziemi średzkiej" wspieramy projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych, lokalnych instytucjach oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Wsparcie rzeczowe polega na zakupie, a następnie przekazaniu środków rzeczowych niezbędnych do realizacji projektu w postaci materiałów budowlanych, narzędzi, innych przedmiotów rzeczowych oraz usług.

Wartość grantu rzeczowego wynosi od 1000,00 PLN do 8000,00 PLN brutto wyceniona zgodnie z aktualnymi cenami rynkowymi.

Projekty muszą zakładać minimum jeden z określonych celów programu:

  1. Pobudzenie organizacji pozarządowych i grup nieformalnych do organizowania się i tworzenia inicjatyw społecznie użytecznych.
    2. Promocja dobrych praktyk w zakresie wykorzystania zasobów materialnych na potrzeby społeczności lokalnych.
    3. Poprawa standardów życia w gminie.
    4. Rozwój przedsiębiorczości i kapitału społecznego na obszarach wiejskich.
    5. Promocja dobrych praktyk związanych z pobudzeniem aktywności organizacji z terenu gminy Środa Śląska w kierunku pozyskiwania środków ze źródeł zewnętrznych.

DLA KOGO?

Konkurs skierowany dla organizacji pozarządowych, grup lokalnych aktywistów/działaczy, rad sołeckich, grup nieformalnych działających na obszarze gminy Środa Śląska. Regulamin programu i dokumentacja niezbędna do przygotowania i złożenia wniosków znajduje się na stronie internetowej www.srodaslaska.pl (poniżej)

Nabór wniosków projektowych trwa od dnia 11.04.2018 r. do dnia 9.05.2018 r. do godziny 15:00. Wnioski można dostarczyć osobiście lub za pomocą poczty lub firmy kurierskiej. Liczy się data wpływu wniosku do biura Operatora Programu, Gmina Środa Śląska Plac Wolności 5, 55-300 Środa Śląska z dopiskiem program grantowy „Aktywni na Ziemi Średzkiej”.

Dodatkowych informacji o programie grantowym udziela:
Wydział Promocji i Rozwoju Gminy

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej
pl. Wolności 5, 55-300 Środa Śląska pokój 8B
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel.: 71/3960777 lub 71/3960767

(um)

Załączniki:

Regulamin konkursu
Załącznik nr 1 - ogłoszenie o konkursie
Załącznik nr 2 - wniosek
Załącznik nr 3 - karta oceny formalnej
Załącznik nr 4 - karta oceny merytorycznej
Załącznik nr 5 - wzór umowy
Załącznik nr 6 - wzór sprawozdania
szablon budżetu projektu

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację