niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ. MIAŁ 2,60 PROMILA ALKOHOLU W ORGANIZMIE

duzurynyW ciągu ostatnich dwóch tygodni policjanci intweniowali ponad trzysta razy. W tym czasie na drogach zatrzymano m.in. nietrzeźwego kierowcę, który nie tylko spowodował kolizję, ale próbował również oddalić się z miejsca zdarzenia.

 

Nietrzeźwy traktorzysta

Jadący drogą na terenie gminy Środa Śląska ciągnik wzbudził podejrzenie pozostałych kierowców. Pojazd poruszał się od krawężnika do krawężnika. O godzinie 11 zgłosznie o być może nietrzeźwym kierocy pojazdu wpłynęło do dyżurnego KPP w Środzie Śląskiej.

- Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli i sprawdzili stan trzeźwości. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Został jednak ukarany mandatem za niewłaściwe warunki przewożenia materiałów sypkich – wyjaśnia st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję

Pod koniec grudnia policjanci interweniowali na parkingu A4, gdzie znajdowały się pojazdy biorące w kolizji.

 - Zgłaszający powiadomił o kierującym samochodem, który spowodował kolizję i może być pod wpływem alkoholu. Policjanci na miejscu ustalili, iż 44-letni kierujący renault cofając uderzył w drugi pojazd – informuje policjantka.

Kiedy próbował porozumieć się z pokrzywdzonymi okazało się, że od kierowcy renault czuć alkohol. Mężczyzna próbował następnie uciec z miejsca zdarzenia.

- Policjanci po sprawdzeniu okolicznego terenu ujawnili kierującego Renault. Sprawdzili jego stan trzeźwości z wynikiem 2,60 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem – dodaje st. asp. Marta Stefanowska.

Policyjne statystyki...

W okresie od 18 grudnia do 4 stycznia funkcjonariusze średzkiej policji podejmowali 327 interwencji. W tym czasie na drogach powiatu średzkiego doszło do dwóch wypadków i 29 kolizji. Zatrzymano 13 nietrzeźwych kierowców i 10 osób do wytrzeźwienia. Policjanci ujęli na gorącym uczynku 19 osób i pięć osób poszukiwanych.

(red), Fot. zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację