UKRADŁ TORBĘ Z LISTAMI, A UCIEKAJĄC USZKODZIŁ DRZWI

areszt 0Ukradł torbę z przesyłkami listowymi, część z nich otworzył, a uciekając uszkodził drzwi wejściowe do kamienic. Został zatrzymany przez policję w niespełna dwie godziny od zdarzenia.

 

- Policjanci otrzymali informację o kradzieży torby skórzanej z korespondencją. Sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę zgłaszającego i z zaparkowanego roweru zabrał torbę. Uciekając próbował schować się w pobliskich kamienicach, gdzie uszkodził dwie pary drzwi, a następnie porzucił skradzione mienie - informuje st. asp. Marta Stefanowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl.

Na podstawie opisu sprawcy oraz sposobu jego działania policjanci wytypowali podejrzewanego o czyny młodego średzianina. Wspólne działania funkcjonariuszy policji oraz straży miejskiej doprowadziły do zatrzymania 18-latka i odzyskania skradzionej torby. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Policjanci przedstawili mu trzy zarzuty.

- 18-latek odpowie za kradzież torby skórzanej wraz z przesyłkami pocztowymi oraz za naruszenie tajemnicy korespondencji. Ponadto odpowie za zniszczenie mienia w postaci drzwi wejściowych do budynku, zamków oraz instalacji domofonowej. Sprawca swoim przestępczym działanie spowodował straty w łącznej wysokości 1400 złotych.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - podkreśla policjantka.

(rol/ms) fot. policja

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację