Środa Śląska w świecie kryminału. Spotkanie pełne opowieści i inspiracji
16 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Opiat-Bojarską, uznaną autorką powieści kryminalnych. Organizacja tego przedsięwzięcia odbyła się przy wsparciu projektu Rozczytana Aglomeracja Wrocławska.
Podczas spotkania czytelnicy mieli okazję zajrzeć za kulisy powstawania literatury gatunkowej. Autorka opowiadała o swojej ścieżce twórczej – od momentu pojawienia się pierwszego pomysłu, przez skomplikowany proces budowania intrygi, aż po kreowanie wyrazistych bohaterów, którzy stają się fundamentem jej opowieści. Ważnym punktem dyskusji były techniki budowania napięcia w kryminale oraz realia pracy, jaka kryje się za każdą wydaną historią.
Wydarzenie nie ograniczyło się jedynie do wykładu autorki. Część wypełniły pytania od publiczności oraz wymiana osobistych refleksji Joanny Opiat-Bojarskiej na temat zawodu pisarza i funkcjonowania współczesnego rynku literackiego.
Całość spotkania przebiegła w bardzo miłej i swobodnej atmosferze, co sprzyjało otwartemu dialogowi między twórczynią a jej odbiorcami. Na zakończenie wieczoru autorka poświęciła czas na indywidualne rozmowy, wręczanie autografów oraz pamiątkowe zdjęcia z uczestnikami, co stanowiło doskonałe zwieńczenie tego literackiego święta w Środzie Śląskiej.
– Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia – cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas w tak inspirującym gronie – podsumowuje wydarzenie średzka biblioteka.
(red)
GALERIA
Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
