×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

WODA Z FONTANNY ZALEWA RELIKTY PRĘGIERZA

1 IMG 2078Uruchomiona niedawno fontanna w Rynku Dolnym stała się główną atrakcją średzkich dzieci. Niestety, jak podkreśla jeden z mieszkańców, woda z fontanny zalewa rynek i relikty średzkiego pręgierza.

 

- Proszę popatrzeć. Woda z fontanny wylewa się na pobliski plac i spływa zalewając relikty średzkiego pręgierza – mówi jeden z mieszkańców wskazując kałuże powstające na rynku.

Obserwując od kilku dni radosne poczynania dzieci i ogromną popularność średzkiej fontanny, zauważyliśmy przy okazji faktycznie dużą ilość wody spływającej z fontanny. Jak wskazywał nasz rozmówca, faktycznie część wody wylewającej się z fontanny spływa zalewając niedawno oznaczony reklit średniowiecznego pręgierza.

- Łatwo też zauważyć, że woda wypływa na teren rynku z jednego ze strumieni wody, który zamiast do środka, spada poza teren fontanny – dodaje nasz rozmówca.

Reagujemy na bieżąco

Z zapytaniem o stan techniczny fontanny i fakt zalewania terenu wokół zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

- Fontanna działa sprawnie i prawidłowo - informują nas urzędnicy. - Dysze fontanny są na bieżąco poprawiane. Na bieżąco też reagujemy w sytuacjach, które tego wymagają - dodają.

Jak wyjaśniają urzędnicy, być może bawiące się w fontannie osoby podczas biegania i zabaw zmieniają kierunek dysz, stąd woda zamiast do fontanny opada obok.

Jaki będzie los reliktu pręgierza? Czy dysze zostaną poprawione? Kiedy pojawi się tablica informacyjna?

O tym już wkrótce na naszym portalu.

(red), Fot. isz

1 IMG 2078

2 IMG 2079

3 IMG 2080

5 IMG 2082

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację