piątek 23.02.2024

Imieniny: Romany Damiana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

Likwidacja ZOZ-ów w Miękini nikomu nie zaszkodzi

Skomentuj

 SPZOZ w Miękini oraz podległe mu placówki zostaną zlikwidowane jeszcze w tym roku. Jednak bez obaw. Pacjenci nie pozostaną bez opieki medycznej, ani jednego dnia, a nawet zwiększy się oferta i jakość świadczeń, ponieważ placówki przejmie największa we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku wielospecjalistyczna instytucja lecznictwa otwartego – Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED S.A.

Podczas ostatniej sesji, Rada Gminy w Miękini podjęła uchwałę w sprawie likwidacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Miękini oraz jego filii czyli Ośrodka Zdrowia w Lutyni, Mrozowie i Pisarzowicach.
Likwidacja rozpocznie się 1 maja tego roku, natomiast zakończenie działalności medycznej zakładu przewiduje się na 31 sierpnia 2008 r. Z dniem 1 września wszyscy pracownicy SPZOZ staną się pracownikami DOLMED-u, a wszystkie dotychczasowe zobowiązania i należności oraz budynki miękińskiego Zakładu przechodzą na nowych właścicieli.

Ostanie miesiące pokazały, że kondycja finansowa SPZOZ Miękinia nie była najlepsza, jako przyczynę podaje się niestabilne nakłady NFZ na działalność medyczną, a co za tym idzie niemożność kreowania długoterminowej strategii funkcjonowania i rozwoju. Utrudnienia w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych oraz stosunkowo niski standard warunków udzielania świadczeń, stanowiły zagrożenie całkowitej likwidacji placówek. Bowiem przy rosnącej konkurencji w branży medycznej pacjenci mogliby skorzystać z bardziej komfortowych ośrodków w pobliskim Wrocławiu.

Po przejęciu placówek przez DOLMED, świadczenia będą udzielane w dotychczasowej lokalizacji, jednocześnie umożliwiając pacjentom korzystanie z innych placówek Centrum Medycznego oraz całego zakresu oferowanych przez niego kompleksowych i specjalistycznych usług medycznych. Tak więc, pacjenci na pewno skorzystają na tym przekształceniu.
-  Już otrzymaliśmy informacje, że zarówno powiat, jak i Sejmik Województwa Dolnośląskiego, pozytywnie zaopiniowali naszą uchwałę w sprawie likwidacji SPZOZ – zapewnia Radosław Śliwa, skarbnik gminy Miękinia.  

Istnieje również szansa, że w ciągu najbliższych pięciu lat DOLMED wybuduje w Lutyni nowoczesny obiekt pod działalność medyczną.  

(red.) 

 Od 1 września SPZOZ Miękinia i podległe mu filie zostaną przejęte przez CM DOLMED S.A.
Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.