BĘDZIE ŚCIEŻKA ROWEROWA Z CHOMIĄŻY DO MALCZYC

IMG 0182.JPGmaxwidth1366maxheight631Gmina Malczyce podpisała porozumienie z Powiatem Średzkim w sprawie realizacji i współfinansowania dokumentacji technicznej na wykonanie projektu przebudowy drogi przez miejscowość Chomiąża, na odcinku relacji  Malczyce – Jastrzębce.

 

Zadanie inwestycyjne będzie polegać na przebudowie drogi powiatowej na odcinku od granicy z gminą Środa Śląska, do skrzyżowania z drogą powiatową w Malczycach. W ramach zadania powstanie również ścieżka rowerowa z Chomiąży do Malczyc, a w samej Chomiąży – chodnik.

Powiat Średzki pokryje 50% kosztów zadania, pozostała część zostanie proporcjonalnie rozdzielona dla gminy Malczyce i gminy Środa Środa Śląska.

- Jest to bardzo dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców Malczyc jak i Chomiąży. Mam nadzieję, że szybko powstanie projekt i będziemy mogli wspólnie z Powiatem Średzkim aplikować o środki, które pomogą sfinansować to zadanie. W wyniku tej inwestycji zostanie naprawiona nawierzchnia na całej długości drogi nr 2066D między Środą Śląską, a Malczycami, dokończymy też chodnik w miejscowości Chomiąża, powstanie ścieżka rowerowa pomiędzy Malczycami, a Chomiążą, dobudujemy również chodnik w Malczycach przy ul. Mickiewicza łącząc się przy cmentarzu komunalnym z już istniejącym – komentuje wójt Piotr Frankowski.

(gmal) fot. ug

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację