DOTACJE DLA GMINY MALCZYCE NA ŻŁOBEK I KLUB DZIECIĘCY

maluch 0Jeszcze w tym roku w Malczycach do użytku zostanie oddany dwuoddziałowy żłobek. Utworzenie placówki w tak krótkim okresie będzie możliwe dzięki zaplanowanej technologii modułowej, która znacznie skróci czas rzeczowej realizacji inwestycji, nawet do 2-3 miesięcy. Zaplanowano, że placówka zacznie funkcjonować już od 1 września 2018 r.

 

Żłobek powstanie na terenie działki, przy publicznym przedszkolu, w którym mieści się również klub dziecięcy. Projekt żłobka, zakłada wykonanie takich pomieszczeń jak: sala zabaw dla dzieci, sypialnia, szatnia, łazienka dla dzieci, łazienka dla personelu, pokój socjalny, szatnia dla personelu, gabinet personelu, kuchnia, zmywalnia.

Planowane jest również kompletne doposażenie wszystkich pomieszczeń, a także utworzenie placu zabaw. Dodatkowo na zapewnienie funkcjonowania placówki w okresie od września do grudnia 2018 r. przyznane zostały gminie Malczyce środki w wysokości 12.000 zł. W kolejnych latach samorząd również będzie wnioskował o dotację na zapewnienie funkcjonowania żłobka.

Obecnie w Malczycach funkcjonuje jedna placówka zapewniająca opiekę dzieciom w wieku do lat 3, jest to klub dziecięcy „Szczęśliwe Misie”. Na zapewnienie funkcjonowania klubiku gmina Malczyce również otrzymała dotację w wysokości 25.200 zł. Ze względu na duże zainteresowanie rodziców możliwością zapewnienia opieki najmłodszym pociechom, poczyniliśmy starania o zwiększenie liczby miejsc dla maluchów, które zakończyły się sukcesem.

- To bardzo dobra wiadomość dla rodziców planujących powrót do pracy – mówi wójt gminy Malczyce, Piotr Frankowski. - Wielu z nich podejmuje zatrudnienie w miejscowościach oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania. W związku z tym naszym priorytetem jest zapewnienie ich pociechom dodatkowych miejsc opieki. Cieszę się, że realizując inwestycje budowy nowego żłobka możemy przyczynić się do pomocy rodzicom w ich ciężkiej pracy, jaką jest wychowywanie dzieci. Jestem pewien, że w nowych, komfortowych warunkach każde dziecko będzie czuło się dobrze, to będzie wpływało na ich rozwój, a rodzicom pozwoli na realizowanie własnych planów zawodowych - podsumowuje wójt.

(gmal) fot. ug

maluch

maluch 1

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację