"JESTEM RODZICEM – MAM CZAS DLA SWOJEGO DZIECKA"

family 3283949 960 720Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini będzie realizował Kampanię Społeczną pn. ,,Jestem rodzicem – mam czas dla swojego dziecka”.

 

Kampania adresowana będzie do rodziców i opiekunów małoletnich dzieci. Ma ona zwrócić uwagę na ilość oraz jakość czasu poświęcanego dzieciom przez rodziców i opiekunów.

W dzisiejszym świecie, znaczna część rodziców pochłonięta jest realizowaniem się na gruncie zawodowym, spłatą kredytów, urządzaniem mieszkania i realizowaniem się w sferach życia osobistego, co znacząco wpływa na coraz to mniejszy wymiar czasu poświęcany na wychowanie dzieci.

Dziś czas i uwaga przeznaczane dawnej dla dzieci, zamieniane są na gadżety typu: telefon, tablet, nowy rower itp. Rodzice pracują coraz więcej, coraz dłużej przebywają poza domem, a wracając do niego, często poziom ich zmęczenia nie pozwala na poświęcenie swoim dzieciom wystarczająco dużo uwagi.

Przez cały okres trwania kampanii, na terenie Gminy Miękinia będą dystrybuowane plakaty i ulotki informacyjne, które mają zwrócić uwagę dorosłych na to, jak bardzo dzieci potrzebują ich zainteresowania oraz, że brak czasu poświęcanego dla dzieci w konsekwencji skutkuje nie tylko problemami wychowawczymi, ale także osłabieniem więzi pomiędzy rodzicem, a dzieckiem.

Mamy nadzieję, że zaplanowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej kampania zaangażuje rodziców i zachęci ich do aktywnego spędzania czasu z dziećmi i poświęcania im uwagi i zainteresowania.

Dla wszystkich rodziców, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje opiekuńczo - wychowawcze, w każdy poniedziałek od 7:30 do 15:30 i w piątek od 7:30 do 14:00 dostępny będzie Asystent Rodziny dyżurujący w pok. 101 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Miękini.

(gm) fot. zdj. ilustracyjne

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację