KOLEJNY NOWY SPRZĘT DLA OSP W UJEŹDZIE GÓRNYM

osp ujazd 0Strażacy z Ujazdu Górnego po raz kolejny w tym roku doposażają swoją jednostkę OSP. Dzięki hojności sponsorów i datkom przekazywanym z 1%, uzupełniają niezbędny sprzęt ratowniczy.

 

Podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wymagany jest drogi i specjalistyczny sprzęt, który również się zużywa. Strażacy z Ujazdu Górnego są znani są ze swojej aktywności, która przekłada się na częste doposażenie ich jednostki.

- W tym roku udało się nam, dzięki datkom przekazywanym z 1% podatku dochodowego i hojności firmy Mat-Poż, z którą już współpracujemy od dłuższego czasu, pozyskać sprzęt o wartości przeszło 4 tys zł. Dla jednostek OSP takie kwoty czasem są nie do przeskoczenia, ale zawsze możemy liczyć na pomoc ze strony wspaniałych ludzi - mówi naczelnik OSP Rafał Guzy.

Sprzęt, który kupili został już zamontowany na ich nowym samochodzie bojowym TGM Man, który w zeszłym roku, dzięki zaangażowaniu pani wójt gminy Udanin Teresy Olkiewicz, trafił do jednostki w ramach projektu unijnego, w którym gmina brała udział.

- Potrzeba zakupu nowego sprzętu ratowniczego wynika z używania go podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Musimy mieć pewność, że nigdy nas nie zawiedzie i będziemy w 100% przygotowani do pomocy osobom poszkodowanym - dodaje zastępca naczelnika OSP, Karol Dobrzycki.

(ws) fot. OSP Ujazd Górny

sprzet

sprzet 001

sprzet 002

sprzet 003

sprzet 004

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację