KOLIZJE I JAZDY POD WPŁYWEM ALKOHOLU

policja statystykiOkres Świąt Wielkanocnych, to czas intensywnej pracy średzkich policjantów, którzy czuwali zarówno nad bezpieczeństwem podróżujących, jak też podejmowali różnego rodzaju interwencje.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl., od piątku do poniedziałku przeprowadzili 90 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 9 osób oraz jedną osobę poszukiwaną.

Czuwając nad bezpieczeństwem na drogach funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Dwóch rowerzystów w wieku 73 i 60 lat, nie zważając na bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu, zdecydowało się jechać pod wpływem alkoholu. Mieli odpowiednio ponad 2,5 i blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali też jednego nietrzeźwego kierowcę, który mając ponad 2 promile alkoholu usiadł za kierownicę swojego samochodu i wyjechał na drogę.

Na szczęście w ciągu minionych czterech dni, mimo wzmożonego ruchu na drogach, nikt nie zginął. Odnotowano tylko 11 kolizji.

(ms) fot. policja

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację