KORYTARZ ŻYCIA ZOSTANIE UREGULOWANY PRAWNIE

k0Akcja naszych dzielnych strażaków z OSP w Ujeździe Górnym oraz OSP w Czernej osiąga kolejny sukces. Pojęcie korytarza życia zostanie wpisane w polskie prawo.

 

"Korytarz życia – Włącz myślenie", to autorska akcja społeczna dolnośląskich strażaków, którzy poprzez nią próbują zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach, a co najważniejsze zmniejszyć czas dojazdu do osób poszkodowanych w różnych wypadkach.

- Nasz projekt trwa już od roku. Osiągnęliśmy wiele naszych celów, które założyliśmy sobie na początku. Dziś już wiemy, że ten główny cel jakim jest wprowadzenie przepisów regulujących korytarz życia na naszych drogach jest już na ostatniej prostej i mocno wierzymy, że już w niedalekiej przyszłości wejdzie w życie - mówi prezes OSP Czerna Jarosław Śliwa.

W ramach akcji strażacy realizują szeroko zakrojoną kampanię edukacyjną. Nagrywają filmy, przygotowują grafiki, z których można się wiele nauczyć, jak tworzyć korytarz życia.

- O potrzebie zmiany przepisów mówiliśmy przy każdej okazji w mediach czy na naszych stronach internetowych. Cieszy nas fakt, że Ministerstwo Infrastruktury usłyszało nasze wołania i korytarz życia w Polsce już niedługo będzie faktem - dodaje sekretarz OSP Ujazd Górny Wojciech Sukta.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło na konferencji prasowej, że rozpocznie pracę nad korytarzem życia, bo to jest realny problem na naszych drogach. - Rozwój sieci autostrad i dróg ekspresowych w Polsce stawia przed nami nowe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego chcemy pomóc polskim kierowcom w wykształceniu nawyków poprawiających bezpieczeństwo na drogach szybkiego ruchu - podkreślił minister A. Adamczyk.

(ws) fot. osp

k2

k4

k3

k1

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację