PIJANY KIEROWCA WJECHAŁ W PŁOT I SŁUP ENERGETYCZNY

alkomat 1Kierując pod wpływem alkoholu wjechał w płot i uszkodził słup energetyczny. Stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

 

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl. otrzymał zgłoszenie dotyczące kierującego samochodem, który wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi uderzył nie tylko w ogrodzenie, ale również uszkodził słup energetyczny, w związku z czym powiadomiono pogotowie energetyczne - mówi st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP.

Jak informuje policja mężczyzna po zdarzeniu pozostawił samochód i oddalił się.

- Policjanci podczas czynności ustalili, iż samochodem kierował 42-letni mężczyzna. Funkcjonariusze zastali go w miejscu zamieszkania. Był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy - dodaje policjantka.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(ms) fot. mpr

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację