PLEBISCYT ROZSTRZYGNIĘTY - OTO LAUREACI! (foto i wideo)

laureaci 0Gminnym Wydarzeniem Kulturalnym Roku 2017, głosami mieszkańców Gminy Środa Śląska, po raz drugi z rzędu okazał się Summer Madness Festival – cykliczna w naszym regionie wakacyjna impreza muzyki elektronicznej, odbywająca się przy akwenie Kajaki.

 

Spośród 724 oddanych głosów uzyskał 27,7 % poparcia czyli stał się ponownie niekwestionowanym zwycięzcą.

Głosujący mieli okazję wybierać najlepsze spośród 16 gminnych wydarzeń kulturalnych. Była też możliwość zaproponowania wydarzenia spoza listy. Pierwszą trójkę stanowią:

I miejsce: Summer Madness Festival

II miejsce: Jubileuszowy Koncert Średzkiej Orkiestry Dętej (11,4% oddanych głosów)

III miejsce: I Średzki Wieczór Kabaretowy (10,4% ważnie oddanych głosów).

Podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu, tym razem również nie zapomniano o wybierających. Spośród nich, 8 marca br. podczas koncertu Kwartetu Obsession z okazji Dnia Kobiet, wylosowano 6 wyjątkowych nagród - podwójne bilety, na koncerty światowych gwiazd w całej Polsce takich jak: Lenny Kravitz, Guns n' Roses, James Blunt, Bruno Mars, Bryan Adams i Scorpions, wraz z przejazdem i noclegiem. 10 marca br. podczas Wieczoru Operetkowego w Domu Kultury nagrody zostały wręczone.

- Głosujący w plebiscycie ponownie nie zawiedli, a dane pokazują, że ich liczba z roku na rok wzrasta. Z pewnością do tego faktu przyczyniają się atrakcyjne nagrody dla wylosowanych. Jako organizatorzy bardzo się z tego cieszymy, dziękujemy wszystkim którzy oddali głosy i zapraszamy do udziału w plebiscycie w przyszłym roku. Jednocześnie wszystkim wylosowanym jeszcze raz serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że koncerty trafią w ich gust - mówi Adam Ruciński Burmistrz Środy Śląskiej.

Wśród wygranych znalazło się sześć osób: Helena Broszko, Jakub Jakowczyk, Katarzyna Jaworska, Magdalena Kmiecik, Marta Mikita, Mariusz Rześniowiecki.

Pytamy zatem szczęśliwców o wrażenia:

mariusz

Mariusz Rześniowiecki - Środa Śląska

Kiedy dostałem smsa z Domu Kultury o wygranej zamurowało mnie i nie uwierzyłem w to. Dopiero córka uzmysłowiła mi, że to jednak prawda. Na koncert Lenny’ego Kravitza do Krakowa wybiorę się z żoną. Czerwcowy termin nam jak najbardziej odpowiada. Myślę, że będzie to niezła zabawa.

katarzyna

Katarzyna Jaworska - Wojczyce

Do udziału w konkursie namówiła mnie córka kiedy byłyśmy razem w kinie. Pomyślałam, że nic nie stracę jeśli spróbuję i udało się. Przyznam, że jestem naprawdę mile zaskoczona. Wybrałam koncert Guns n' Roses na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Postanowiłam sprezentować mężowi ten wyjazd z okazji Dnia Mężczyzny.

magdalena

Magdalena Kmiecik - Środa Śląska

Wygrałam wyjazd na koncert Briana Adamsa. Fakt, że moje nazwisko zostało wylosowane spośród kilkuset ważnie oddanych głosów na pewno jest wyróżnieniem. Miałam duże szczęście.

jakub

Jakub Jakowczyk - Środa Śląska

Bruno Mars jest wykonawcą, na którego koncert się wybiorę. To strzał w dziesiątkę bo spośród pozostałych zespołów i wokalistów Bruno jest jedynym którego znałem. Nie wierzyłem, że mogę wygrać, ale udało się i teraz wyjadę na festiwal Open’er do Gdyni!

marta

Marta Mikita - Środa Śląska

Muszę przyznać, że bardzo jestem zadowolona z wygranej. Pojadę w maju do Warszawy na koncert Jamesa Blunta, a przy okazji chętnie zwiedzę naszą stolicę. Kiedy zadzwoniono do mnie poczułam w sobie coś naprawdę fajnego. To będzie niezapomniane przeżycie.

Organizatorami plebiscytu byli: Gmina Środa Śląska oraz Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

(um) fot. ug / wk

Galeria zdjęć (LINK)

Galeria zdjęć z wręczenia nagród (LINK)

laureaci 1

IMG 7129

IMG 7140

IMG 7149

IMG 7166

IMG 7191

Po gali wystąpił kwartet Obsession

IMG 7255

IMG 7240

IMG 7202

IMG 7283

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację