POLICJA Z UCZNIAMI NA TEMAT CYBERPRZEMOCY

cyberprzemoc0Co to jest cyberprzemoc i jakie może ona nieść ze sobą skutki dla młodych osób? Jak radzić sobie z niewłaściwymi zachowaniami w sieci i za pośrednictwem telefonów komórkowych ze strony innych osób?

 

Na takie pytania próbowali znaleźć odpowiedź wspólnie z przedstawicielem średzkiej Policji uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini.

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, realizując założenia kampanii MSWiA pn.: "Kręci mnie bezpieczeństwo", spotkała się z uczniami klas IV-VII szkoły podstawowej oraz gimnazjalistami. Temat, jaki został omówiony to przejawy cyberprzemocy i zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu i telefonów komórkowych. Młodzież obejrzała krótki film pt.: „Cyberprzemoc” obrazujący jeden z przejawów tego rodzaju zachowań niezgodnych z prawem oraz możliwe skutki, często niezamierzone i trudne do przewidzenia.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyło blisko 400 uczniów, omówiono zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zawieranie nowych znajomości w sieci. Wskazano sposoby radzenia sobie w sytuacjach, gdy młoda osoba padnie ofiarą przemocy za pośrednictwem Internetu czy telefonu komórkowego.

Jednocześnie uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne grożą osobom nieletnim odpowiedzialnym za czyny z obszaru cyberprzemocy m.in. takie, jak: zniesławienie, znieważenie, groźby, pomówienie.

Pamiętajmy, że dzieci jako użytkownicy Internetu nie mogą zostać pozostawione samym sobie. Należy nauczyć je zasad korzystania z tego narzędzia wskazując jednocześnie na zagrożenia, na jakie mogą się natknąć. Niewystarczająca uwaga ze strony dorosłych, brak zainteresowania, co robi nasza pociecha, może prowadzić do niepożądanych skutków.

(ms) fot. policja

cyberprzemoc1

cyberprzemoc2

cyberprzemoc3

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację