STAROSTA: WSPÓŁPRACA ZAPOWIADA SIĘ OBIECUJĄCO

wago 1List intencyjny o współpracy Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i firmy WAGO ELWAG podpisano 2 lutego w średzkim starostwie.

 

W spotkaniu wzięli udział starostowie powiatu: Sebastian Burdzy i Grzegorz Pierzchalski, reprezentanci szkoły: dyrektor Jolanta Bilińska i Mariusz Kargol oraz przedstawiciele firmy: Sylwia Leonhard i Piotr Czajkowski.

List intencyjny dotyczy zasad kształcenia zawodowego. Strony zobowiązały się m.in. do wymiany doświadczeń z zakresie kształcenia zarodowego oraz aktywności zawodowej uczniów, organizacji zajęć praktycznych dla uczniów na kierunku machatronik.

– Trzymam kciuki za współpracę, która zapowiada się obiecująco. Nasz szkoła kształci na wysokim poziomie i ma duży potencjał jeśli chodzi o kadrę i uczniów – podsumował spotkanie starosta Sebastian Burdzy.

WAGO ELWAG jest częścią światowego koncernu WAGO z siedzibą w niemieckim Minden. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją urządzeń dla automatyki oraz sprężynowych elementów połączeniowych dla elektrotechniki i elektryki. W 2017 roku firma wybudowała swój zakład we Wróblowicach, w którym zatrudnienie znajdzie około dwustu osób. W całej Polsce spółka zatrudnia ponad 600 pracowników.

(rfp) fot. ers

wago

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację