TO BYŁ NIECAŁKIEM TRZEŹWY PORANEK...

4014038 policja 1Wczoraj w godzinach porannych policjanci ze średzkiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek".

 

- Celem działań było minimalizowanie zdarzeń drogowych i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze poprzez ujawnianie kierujących, którzy usiedli "za kierownicą" po spożyciu alkoholu - wyjaśnia st. asp. Marta Stefanowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl.

Funkcjonariusze skontrolowali 95 kierujących, w tym jednego pod wpływem alkoholu.

- Tuż po godzinie 6 rano na terenie gminy Kostomłoty policjanci ujawnili 35-letniego  mężczyznę, który wyjechał na drogę samochodem ciężarowym w stanie po użyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił też prawo jazdy - podkreśla oficer prasowy KPP.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, że zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a prawo jazdy zostaje zatrzymane. Kto z kolei, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega karze aresztu albo grzywny.

(rol/ms) fot. policja

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację