W ZABYTKOWYM KOŚCIELE W UDANINIE BĘDĄ NOWE OKNA I DRZWI

koscolUrząd Gminy w Udaninie stara się wykorzystywać fundusze zewnętrze w różnych dziedzinach wsparcia lokalnego.

Wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz 29 marca br. podpisała umowę na realizację projektu „Wsparcie na wdrążanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach programu „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Za pieniądze pozyskane z dotacji wymieniona zostanie stolarka okienna oraz drzwi w zabytkowym kościele św. Urszuli w Udaninie.

- Celem inwestycji jest zachowanie dziedzictwa kulturowego, uchronienie zabytku przed postępującą degradacją, a także tworzenie warunków do promocji gminy oraz podniesienia atrakcyjności turystycznej terenu wiejskiego, w tym obszaru LGD "Szlakiem Granitu". Jest to kolejny krok gminy Udanin w kierunku ratowania cennego dziedzictwa lokalnego, co w efekcie doprowadzi do rozwojowi bazy kulturalnej i pozwoli na wdrożenie wielu działań na rzecz mieszkańców, tworząc warunki do organizacji wystaw, koncertów, realizacji wspólnych przedsięwzięć i kultywowania lokalnych tradycji - informują pracownicy Urzędu Gminy Udanin.

Kwota uzyskana przez Urząd Gminy Udanin wynosi 130 327,32 zł, a całość dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego 79 355,00 zł.

(ws) fot. Gmina Udanin

ud kosciol1

ud kosciol2

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację