CZYTELNIK PYTA O TARGOWISKO - URZĄD MIEJSKI ODPOWIADA

targ 000- Witam. Piszę w sprawie nowego placu targowego w Środzie Śląskiej (tego który miał być tymczasowym). Pisaliście, że będzie zebranie w tej sprawie i tak dalej. Niestety już dziś (20.02.2018 - przyp. red.) stary był zamknięty i ludzie pozajmowali sobie miejsca na tym nowym, jak chcieli.

 

- Moje pytanie brzmi dlaczego sprzedający nie zostali o tym poinformowani oraz czy będą przydzielane jakieś stanowiska każdemu. Czy na łapu-capu, kto pierwszy ten lepszy? - pytał we wtorek pan Patryk.

Zapytanie przesłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Oto treść odpowiedzi, którą dziś otrzymaliśmy:

Handlujący byli poinformowani o zastosowaniu rozwiązania w postaci targowiska zastępczego już na etapie powstania projektu przebudowy targowiska miejskiego. Informacja o zamknięciu placu targowego od strony ul. Malczyckiej została podana do publicznej wiadomości w piątek 16.02.2018, na lokalnych portalach, stronie internetowej Urzędu, w mediach społecznościowych oraz na tablicach ogłoszeń. Zebranie w tej sprawie odbędzie się 23.02.2018 o godzinie 12:30. Pierwotna godzina 10:00 została zmieniona na prośbę osób handlujących. Miejsce pozostaje bez zmian - plac targowy w Środzie Śląskiej.
Obecny teren targowiska obejmuje działki, które standardowo są przypisane do targowiska, czyli działki 114 (w trochę zmniejszonym zakresie o część zajętą przez Wykonawcę) i 105 w całości. Teren targowiska zastępczego formalnie zacznie funkcjonować od dnia 26.02.2018. Miejsca handlowe będą rezerwowane zgodnie z przyjętymi zasadami rezerwacji, o których powiadomimy Państwa na spotkaniu 23.02.2018 i które zostaną przekazane również do publicznej wiadomości za pomocą prasy, strony internetowej urzędu oraz na tablicach ogłoszeń.

(red) fot. wk (archiwum)

targ

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację