×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU DRUŻYNA Z KARCZYC

brd5W miniony piątek uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu średzkiego rywalizowali w turnieju sprawdzającym ich wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

W zorganizowanym 27 kwietnia w Miękini Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wystartowało dziewięć drużyn uczniów klas IV-VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjów z całego powiatu. Organizatorami wydarzenia była średzka komenda i Dyrekcją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini.

- Zadaniem zawodników było rozwiązanie testu wiedzy składającego się z 30 pytań z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, w tym przepisów dotyczących rowerzystów oraz pieszych – informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej. - Podczas, gdy jury podliczało wyniki testu, dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod czujnym okiem strażaków z OSP w Miękini – dodaje policjantka.

Zwycięska drużyna z Karczyc

W rywalizacji w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Karczycachj, II miejsce zajęli zawodnicy z Pisarzowic, a III z Rakoszyc.

W kategorii gimnazjów na podium stanęli kolejno zawodnicy z Gimnazjum w Środzie Śląskiej, następnie z Lutyni oraz Rakoszyc. Obie drużyny zwycięskie, wezmą udział w eliminacjach strefowych, które odbędą się 19 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu

- Oprócz dyplomów oraz atrakcyjnych nagród, każdy uczestnik turnieju otrzymał opaski odblaskowe z rąk Kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego, który przypomniał obowiązujące przepisy w tym zakresie – informuje policjantka. - Zorganizowanie Turnieju było możliwe dzięki zaangażowaniu ze strony gospodarzy, a mianowicie Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini, a także dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Miękini. Kolejny już raz ochotnicy z OSP w Miękini dali zawodnikom pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej, a także umożliwili sprawdzenie się podczas zajęć praktycznych z fantomem – dodaje.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia.

(red/ms), Fot. policja

brd1

brd2

brd3

brd4

brd5

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację