poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Gra miejska „Żołnierze Wyklęci” czyli promocja patriotyzmu

Gra miejska „Żołnierze Wyklęci” czyli promocja patriotyzmu

Śr, 14.04.2021 22:24
 •  

Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. M. Kopernika w Środzie Śląskiej po raz kolejny uczcił Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.


W pierwszych dniach marca 2021 r. przeprowadzona została V edycja gry miejskiej „Żołnierze Wyklęci”, w tym roku z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych obowiązujących w okresie pandemii.

Gra ma na celu rozbudzenie zainteresowania historią wśród młodzieży, promowanie patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń.

W czasie konkursu uczniowie zdobywali wiedzę historyczną z zakresu dziejów współczesnych oraz nabywali umiejętności rozkodowywania szyfrów. W czasie gry odwiedzali również najważniejsze miejsca w naszym mieście, gdzie ukryte zostały przeznaczone dla nich pytania.  

Jedną z podstaw realizowania tego przedsięwzięcia jest ukazanie  szacunku i miłości do Ojczyzny. Zadaniem gry jest także rozwijanie samodzielnego myślenia i aktywności uczniów.

Konkurs po raz kolejny, mimo dodatkowych trudności związanych z obostrzeniami, cieszył się dużym zainteresowaniem. Szczególnie cieszy entuzjazm uczestników i zdrowa rywalizacja.

O zwycięstwie decyduje poprawność odpowiedzi, kreatywność i czas wykonania zadań. Nie tylko zwycięzcy zostają nagradzani, ale każdy uczestnik, który podejmuje się tego niełatwego wyzwania, zostaje doceniony drobną pamiątką związaną z kolejna edycją konkursu.

W tym roku miejsca na podium zajęły:

 •  Julia Cyran i Aleksandra Pietrzak – I miejsce
 •  Wiktoria Białas – II miejsce
 • Amelia Marcinów i Karolina Drelinkiewicz – III miejsce.  

Fundatorami tegorocznych atrakcyjnych nagród są: Starosta Powiatu Średzkiego, Burmistrz Środy Śląskiej, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej, OSiR w Środzie Śląskiej, Zumba Środa Śląska.

Wszystkim, którzy po raz kolejny podjęli z nami współpracę w przygotowaniu i realizacji tego przedsięwzięcia, serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy

zdj zolnierze 2

image002

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 5 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 6 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 6 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…