wtorek 11.05.2021

Imieniny: Igi Ignacego

Gra miejska „Żołnierze Wyklęci” czyli promocja patriotyzmu

Gra miejska „Żołnierze Wyklęci” czyli promocja patriotyzmu

Śr, 14.04.2021 22:24

Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. M. Kopernika w Środzie Śląskiej po raz kolejny uczcił Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.W pierwszych dniach marca 2021 r. przeprowadzona została V edycja gry miejskiej „Żołnierze Wyklęci”, w tym roku z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych obowiązujących w okresie pandemii.

Gra ma na celu rozbudzenie zainteresowania historią wśród młodzieży, promowanie patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń.

W czasie konkursu uczniowie zdobywali wiedzę historyczną z zakresu dziejów współczesnych oraz nabywali umiejętności rozkodowywania szyfrów. W czasie gry odwiedzali również najważniejsze miejsca w naszym mieście, gdzie ukryte zostały przeznaczone dla nich pytania.  

Jedną z podstaw realizowania tego przedsięwzięcia jest ukazanie  szacunku i miłości do Ojczyzny. Zadaniem gry jest także rozwijanie samodzielnego myślenia i aktywności uczniów.

Konkurs po raz kolejny, mimo dodatkowych trudności związanych z obostrzeniami, cieszył się dużym zainteresowaniem. Szczególnie cieszy entuzjazm uczestników i zdrowa rywalizacja.

O zwycięstwie decyduje poprawność odpowiedzi, kreatywność i czas wykonania zadań. Nie tylko zwycięzcy zostają nagradzani, ale każdy uczestnik, który podejmuje się tego niełatwego wyzwania, zostaje doceniony drobną pamiątką związaną z kolejna edycją konkursu.

W tym roku miejsca na podium zajęły:

 •  Julia Cyran i Aleksandra Pietrzak – I miejsce
 •  Wiktoria Białas – II miejsce
 • Amelia Marcinów i Karolina Drelinkiewicz – III miejsce.  

Fundatorami tegorocznych atrakcyjnych nagród są: Starosta Powiatu Średzkiego, Burmistrz Środy Śląskiej, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej, OSiR w Środzie Śląskiej, Zumba Środa Śląska.

Wszystkim, którzy po raz kolejny podjęli z nami współpracę w przygotowaniu i realizacji tego przedsięwzięcia, serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy

zdj zolnierze 2

image002

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
powrót na górę
 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Ruciński kłamie i manipuluje jak zawsze. Jakie... 4 godziny temu.
 • Po prąd powiedział(a) Więcej
  Gosciu, Pan Matyi jak nazywasz pełniącego funkcje... 5 godzin temu.
 • Tester powiedział(a) Więcej
  Fajna ta nowa umowa na odbiór odpadów. Taka... 6 godzin temu.
 • Mieszkanka powiedział(a) Więcej
  Moim zdaniem to w Środzie Śląskiej to dopiero syf... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

04.05.2021 08:15 wrote:

POSZUKUJĘ i KUPUJĘ - poniemieckie STAROCIE - A N T Y K I - PRZEDWOJENNE oraz STARSZE za GOTÓWKĘ -!- Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Dom…

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…