niedziela 05.04.2020

Imieniny: Katarzyny Wincentego

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Czytelniczka poprosiła... Gmina zabezpieczyła

Czytelniczka poprosiła... Gmina zabezpieczyła

22.01. 2020

W połowie stycznia czytelniczka zwróciła się do nas z prośbą o interwencję w kwestii złego stanu kładki pieszo-rowerowej, która znajduje się w okolicach ul. Na Polance w Środzie Śląskiej.

- Niestety od dłuższego czasu, od października 2019 r. stan mostku zagraża bezpieczeństwu przechodzącym przez niego ludziom. Do tej pory nie został zabezpieczony w żaden sposób i cały czas jest użytkowany przez pieszych oraz rowerzystów. Nie mam pojęcia, do którego z lokalnych urzędów należałoby zgłosić problem i kto odpowiada za utrzymanie i naprawę tego typu mostków, kładek w naszym mieście. Dlatego zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w powyższej kwestii - poprosiła w przesłanej korespondencji.

List od czytelniczki przekazaliśmy do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej 16 stycznia, odpowiedź otrzymaliśmy dziś (22 stycznia 2020 r.). Jak się okazuje, w międzyczasie kładkę zabezpieczono.

W odpowiedzi na list nadesłany przez jednego z czytelników Rolanda ws. niebezpiecznego uszkodzenia jednej z barierek drewnianej kładki pieszo-rowerowej zlokalizowanej przy ul. Na Polance w Środzie Śląskiej Urząd Miejski w Środzie Śląskiej informuje i wyjaśnia jak niżej.

- Drewniana kładka pieszo-rowerowa na rzece Średzka Woda, będącej własnością Skarbu Państwa, którą gospodaruje Starosta Średzki, zlokalizowana jest od południa – w ciągu drogi należącej do Gminy Środa Śląska (ul. Na Polance), natomiast właścicielem działki przylegającej do kładki od strony północnej jest osoba prywatna.

Na dzień dzisiejszy firma Igor Garden z Rzeczycy na zlecenie gminy zabezpieczyła pochylone i połamane drewniane barierki, poprzez zainstalowanie podpórek, co należy traktować jako rozwiązanie tymczasowe. Gmina Środa Śląska jest na etapie ustalania właściciela kładki, który ponosi odpowiedzialność za jej stan techniczny i winien zająć się problemem poruszonym przez czytelnika, tj. wyremontowaniem drewnianej konstrukcji kładki i jej odnowieniem - informują pracownicy UM.

(red) / fot. Czytelniczka i Urząd Miejski


img 20200120 121416

 
 

 
Komentarzy (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Patrząc na zdjęcie to widać że Adaś odwalił kolejną kaszanę.
Ale czego można oczekiwać jak nawet ze śmieciami nie potrafi sobie poradzić.

This comment was minimized by the moderator on the site

To pomogę w tym trudnym dochodzeniu: Artykuł ze str. internetowej Urzędu Gminy z 10.9.2017 " Rozpoczęto remont kładki drewnianej dla ruchu pieszego na Średzkiej Wodzie w bliskim sąsiedztwie ulicy Działkowej." - Tytuł "Raport z placu budowy".

This comment was minimized by the moderator on the site

Przetarg z 29 marca 2007 roku.... Wygrała go firma stolarska z Wilkowa Średzkiego. Wystarczy sprawdzić na stronie urzędu.

This comment was minimized by the moderator on the site

tę kładkę zbudowano za poprzednika. pamiętam ten przetarg, bo wygrała firma......droższa.
ale jak powiedział mi były mąż urzędniczki zamawiającej; "drzwi zrobił to mostek dostał"
i wytrzymał raptem kilkanaście lat......

This comment was minimized by the moderator on the site

Zastrzały z boku balustrady same się nie wyrwały, kilka lat temu wyrywane były deski z balustrad i ktoś rozpalał ognisko na środku mostu, efekty tego widoczne są na zdjęciu wyżej.

This comment was minimized by the moderator on the site

Już nie mogę znieść tego bełkotu płynącego z ratusza. Teraz pan Ruciński przez najbliższy rok będzie ustalał czyja jest kładka i szukał winnego. A bezpieczeństwo schodzi na dalszy plan. Przynajmniej dobrze że udało się ją zabezpieczyć.

This comment was minimized by the moderator on the site

Po roku okaże się że szukający jest właścicielem. Trochę drogo nas kosztuje ten kiepski kabaret.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

Wiadomo jakie miejscowosci?
Zaraza minie po paru tygodniach, a bałagan pozostanie?
Burmistrz powiedział że woda nie przenosi wirusa to chyba można wędkować. Myślę że kto jak kto ale burmistrz c...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…