poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Czytelniczka poprosiła... Gmina zabezpieczyła

Czytelniczka poprosiła... Gmina zabezpieczyła

Śr, 22.01.2020 16:43

W połowie stycznia czytelniczka zwróciła się do nas z prośbą o interwencję w kwestii złego stanu kładki pieszo-rowerowej, która znajduje się w okolicach ul. Na Polance w Środzie Śląskiej.- Niestety od dłuższego czasu, od października 2019 r. stan mostku zagraża bezpieczeństwu przechodzącym przez niego ludziom. Do tej pory nie został zabezpieczony w żaden sposób i cały czas jest użytkowany przez pieszych oraz rowerzystów. Nie mam pojęcia, do którego z lokalnych urzędów należałoby zgłosić problem i kto odpowiada za utrzymanie i naprawę tego typu mostków, kładek w naszym mieście. Dlatego zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w powyższej kwestii - poprosiła w przesłanej korespondencji.

List od czytelniczki przekazaliśmy do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej 16 stycznia, odpowiedź otrzymaliśmy dziś (22 stycznia 2020 r.). Jak się okazuje, w międzyczasie kładkę zabezpieczono.

W odpowiedzi na list nadesłany przez jednego z czytelników Rolanda ws. niebezpiecznego uszkodzenia jednej z barierek drewnianej kładki pieszo-rowerowej zlokalizowanej przy ul. Na Polance w Środzie Śląskiej Urząd Miejski w Środzie Śląskiej informuje i wyjaśnia jak niżej.

- Drewniana kładka pieszo-rowerowa na rzece Średzka Woda, będącej własnością Skarbu Państwa, którą gospodaruje Starosta Średzki, zlokalizowana jest od południa – w ciągu drogi należącej do Gminy Środa Śląska (ul. Na Polance), natomiast właścicielem działki przylegającej do kładki od strony północnej jest osoba prywatna.

Na dzień dzisiejszy firma Igor Garden z Rzeczycy na zlecenie gminy zabezpieczyła pochylone i połamane drewniane barierki, poprzez zainstalowanie podpórek, co należy traktować jako rozwiązanie tymczasowe. Gmina Środa Śląska jest na etapie ustalania właściciela kładki, który ponosi odpowiedzialność za jej stan techniczny i winien zająć się problemem poruszonym przez czytelnika, tj. wyremontowaniem drewnianej konstrukcji kładki i jej odnowieniem - informują pracownicy UM.

(red) / fot. Czytelniczka i Urząd Miejski


img 20200120 121416
powrót na górę
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.Wojtka rownież czytam i osobiscie znam-dobrze jest miec szerokie spektrum zainteresowan. godzinę temu.
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 9 godzin temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 9 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 11 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 11 godzin temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM