czwartek 25.02.2021

Imieniny: Cezarego Donata

Czytelniczka: "Proszę o pomoc, zanim dojdzie do tragedii"

Czytelniczka: "Proszę o pomoc, zanim dojdzie do tragedii"

Cz, 23.01.2020 20:06

Psy biegające po wsiach samopas - to problem znany nie od dziś i wielokrotnie pojawiający się w naszych publikacjach. Większość mieszkańców uważa, że jest on "nie do przeskoczenia", bo psów przybywa...Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość od czytelniczki, która poinformowała nas, że po ul. Lipowej w Cichowie, po raz kolejny, błąka się duży pies, który uciekł z posesji.

- To nie pierwszy przypadek, kiedy ten pies biega po drodze. Jest duży, a przy tym groźny. Sprawę zgłaszano niejednokrotnie do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, jednak interwencje nie przyniosły oczekiwanego skutku. W związku z tym proszę gazetę Roland o pomoc, zanim dojdzie do tragedii - poprosiła mieszkanka Ciechowa.

Po rozmowie z pracownicą Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, funkcjonariuszka zapewniła nas, że we wskazane miejsce zostanie wysłany patrol, który przeprowadzi w tej sprawie interwencję. - Strażnicy podjęli decyzję o pouczeniu sprawcy wykroczenia sądząc, że kara wychowawcza odniesie skutek. W razie powtórnej interwencji i niestosowania się do przepisów prawa, wdrożone zostaną inne prawem przewidziane środki - wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej Ryszard Czerwiec, a my przypominamy, że naruszenie przepisu art. 77 Kodeksu wykroczeń dotyczącego niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, straż miejska uprawniona jest do zastosowania pouczenia lub grzywny w postaci mandatu karnego.

Art.  77.  [Niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia]

 • §  1.  Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
 • §  2.  Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

Warto o tym pamiętać i pilnować sowich pupili, dla ich dobra, uniknięcia kar, a przede wszystkim dla bezpieczeństwa mieszkańców.

(rol) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • 607 543 285 powiedział(a) Więcej
  Wszyscy dbają o środowiska to skąd ten smog i ścieki w rzekach? 33 minut temu
 • Obserwator powiedział(a) Więcej
  Jarek coś ty chłopie narobił ty już masz. Kibel zabiłeś jedną osobę , jechałeś naćpany, uciekłeś... 52 minut temu
 • z okolicy powiedział(a) Więcej
  To wy w Środzie takich chuliganów macie ? Strach się bać godzinę temu.
 • Olga powiedział(a) Więcej
  . A gmina żałuje grosza na policję to ich wcale nie widać. Wojt zadarł z policja to cała gmina musi... godzinę temu.
 • miejscowy powiedział(a) Więcej
  maskara jakaś szkoda słów . .. 3 godziny temu.
 • Zax powiedział(a) Więcej
  Jeden mieszkaniec kwietna co jeździ czerwoną mazdą ciągle na bani w poniedziałek zakopał się nad stawem... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM