niedziela 05.04.2020

Imieniny: Katarzyny Wincentego

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Czytelniczka: "Proszę o pomoc, zanim dojdzie do tragedii"

Czytelniczka: "Proszę o pomoc, zanim dojdzie do tragedii"

23.01. 2020

Psy biegające po wsiach samopas - to problem znany nie od dziś i wielokrotnie pojawiający się w naszych publikacjach. Większość mieszkańców uważa, że jest on "nie do przeskoczenia", bo psów przybywa...

Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość od czytelniczki, która poinformowała nas, że po ul. Lipowej w Cichowie, po raz kolejny, błąka się duży pies, który uciekł z posesji.

- To nie pierwszy przypadek, kiedy ten pies biega po drodze. Jest duży, a przy tym groźny. Sprawę zgłaszano niejednokrotnie do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, jednak interwencje nie przyniosły oczekiwanego skutku. W związku z tym proszę gazetę Roland o pomoc, zanim dojdzie do tragedii - poprosiła mieszkanka Ciechowa.

Po rozmowie z pracownicą Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, funkcjonariuszka zapewniła nas, że we wskazane miejsce zostanie wysłany patrol, który przeprowadzi w tej sprawie interwencję. - Strażnicy podjęli decyzję o pouczeniu sprawcy wykroczenia sądząc, że kara wychowawcza odniesie skutek. W razie powtórnej interwencji i niestosowania się do przepisów prawa, wdrożone zostaną inne prawem przewidziane środki - wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej Ryszard Czerwiec, a my przypominamy, że naruszenie przepisu art. 77 Kodeksu wykroczeń dotyczącego niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, straż miejska uprawniona jest do zastosowania pouczenia lub grzywny w postaci mandatu karnego.

Art.  77.  [Niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia]

  • §  1.  Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
  • §  2.  Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

Warto o tym pamiętać i pilnować sowich pupili, dla ich dobra, uniknięcia kar, a przede wszystkim dla bezpieczeństwa mieszkańców.

(rol) / fot. zdj. ilustracyjne

 
 

 
Komentarzy (21)

This comment was minimized by the moderator on the site

Pies powinien być mały...Bo mały pies nie zje dziecka ani babci, choćby chciał...

This comment was minimized by the moderator on the site

Proponuje wysłac na miejsce naczelna psiare powiatu pania beaciunie z. ona tak wielbi wszystkie te obszczymurki to moze je przygarnie i bedzie spokoj!
A bardziej na powaznie to szkoda ta sytuacje komentowac. Latajace kundle po prawie wszystkich wioskach powiatu to jakis dramat.

This comment was minimized by the moderator on the site

W Komornikach też biega sobie codziennie pies na "blokach" załatwiając się wszędzie gdzie popadnie i wszyscy boją się zwrócić uwagę właścicielowi.

This comment was minimized by the moderator on the site

W Szczepanowie też psy biegają samopas. Czy Straż Miejska nie może zrobić przez dwa dni akcję, wręczyć po 1000 zł mandatu każdemu kto łamie przepisy, zgodnie z obowiązującym prawem. Do kasy gminnej zawsze coś wpadnie. Może ludzie w końcu nauczą się odpowiedzialności jak dostaną kilka takich mandatów.

This comment was minimized by the moderator on the site

każdy kto ma psa powinien płacić miesięcznie 2 tys.zł wtedy byśmy zobaczyli ilu jest fanatyków kundli,ten kto nie został pogryziony nie zdaje sobie z tego sprawy jak niebezpieczny jest pies i to nie dla obcego ale dla swojego właściciela i proszę głupot nie wypisywać że nie mam racji.Ubijać ile wejdzie.

This comment was minimized by the moderator on the site

taaaa a za bąbelki + 3000 płacić a nie z podatników po 500+ brać!

This comment was minimized by the moderator on the site

jak narobiłeś dzieci to bierzesz jakieś plusy

This comment was minimized by the moderator on the site

Ten nowy komendant to jakaś porażka. jak coś się dzieje to pisze na Rolandzie jakie to są przepisy. pewnie myśli że jak się o tym dowiedzą psy to się przestraszą. Panie komendancie lepiej byłoby osobiście interweniować w tych miejscowościach a nie straszyć ludzi paragrafami. oczywiście lepiej robić zdjęcia samochodom.

This comment was minimized by the moderator on the site

W Juszczynie też psy latają pod sklepem.Ale na nich nie ma mocnych.Rodzina w straży miejskiej i policji.A jak starszej babci pies ucieknie to od razu kara.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy
Pokaż więcej

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

Zaraza minie po paru tygodniach, a bałagan pozostanie?
Burmistrz powiedział że woda nie przenosi wirusa to chyba można wędkować. Myślę że kto jak kto ale burmistrz c...
a co niby te osp brodno robi ze jest tak bardzo narażony na zakażenie Są tak potrzebni jak te inne osp przyjad...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…