czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Czytelnik: Kto odpowiada za odśnieżanie chodników?

Czytelnik: Kto odpowiada za odśnieżanie chodników?

06.02. 2019

- Witam. Czy można poruszyć temat odśnieżania chodników? Generalnie zastanawia mnie fakt, kto odpowiada za odśnieżanie chodnika wzdłuż ulicy Spółdzielczej w Środzie Śląskiej.

- Chyba, że ludzie mają chodzić drogą. Będę wdzięczny za zgłębienie tego tematu - napisał do nas wczoraj czytelnik.

Jak dowiedzieliśmy się w odpowiedzi kierownika średzkiego oddziału firmy FBserwis pani Haliny Ożóg (LINK), umowa z gminą Środa Śląska zobowiązuje ją do odśnieżania i usuwania gołoledzi na terenie miasta i wybranych dróg na terenie gminy. Obejmuje wskazanie w umowie jezdnie i chodniki obsługiwane zgodnie z kolejnością - pierwszą i drugą, a także jezdnie i chodniki obsługiwane na zgłoszenie telefoniczne. Są także te najważniejsze czyli główne i strategiczne oraz równie ważne osiedlowe.

W wykazie, jaki otrzymaliśmy do publikacji 18 stycznia br. z Urzędu Miejskiego, chodnik przy ul. Spółdzielczej w Środzie Śląskiej odśnieżany jest w standardzie II na telefon. 

chodnik

Sprawa załatwiona

Wysłaliśmy zapytanie do pani kierownik drogą elektroniczną, jednak odpowiedź do nas nie dotarła, ale w rozmowie telefonicznej zapewniła nas, że: - Chodnik już został w całości odśnieżony.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacją nt. zimowego utrzymania dróg i chodników w gminie Środa Śląska TUTAJ.

(red) / fot. czytelnik

20190205 164602

 

 
Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Za utrzymanie dróg i chodników których właścicielem jest Gmina Środa Ślaska odpowiada Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie radny !!! osiedle zachodnie to nie tylko jego część południowa chodnik wzdłuż ogródków działkowych nie dość że wąski to jeszcze zalega na nim śnieg co nie pozwala na bezpieczne przejście dzieciom (są ferie) jak również matką z wózkiem to już dramat,Po drugie firma znajdująca się wzdłuż wspomnianego chodnika przy płocie składuje odpad poprodukcyjny wzdłuż płotu podczas większego wiatru otuliny są nawet na drodze nie wspomnę o zapachu (...

Panie radny !!! osiedle zachodnie to nie tylko jego część południowa chodnik wzdłuż ogródków działkowych nie dość że wąski to jeszcze zalega na nim śnieg co nie pozwala na bezpieczne przejście dzieciom (są ferie) jak również matką z wózkiem to już dramat,Po drugie firma znajdująca się wzdłuż wspomnianego chodnika przy płocie składuje odpad poprodukcyjny wzdłuż płotu podczas większego wiatru otuliny są nawet na drodze nie wspomnę o zapachu ( śmiem twierdzić że wszystko odbywa się w normie prawa ) zapytam gdzie służby ochrony środowiska .Odpad leży pod gołym niebem nieodgazowany jak również podczas opadów wszystko idzie w glebę a zapach jest niemiły spacerując czuć go intensywnie pobliżu, a mało tego nie jest .Zadam kolejne pytanie jest taki odcinek pomiędzy wspomnianą firmą a mostem ( ziemia niczyja ) śmieszna sprawa brak oświetlenia dosłownie trzy lampy a my tędy chadzamy po zmroku, jak również nasze dzieci ( tak w kwestii bezpieczeństwa ).Zapraszam do spaceru w wspomniany rejon.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Matkom z wózkiem a nie " matką" analfabeto. Chyba że chodzi ci o "wózek z matką"

This comment was minimized by the moderator on the site

Ot i poliglota się znalazła normalnie domorosły,,Mniodek ":))) się znalazł .Chyba zabolała treść czyżby zainteresowany .Lolek pisze sensownie , pozdrawiam osiedle zachodnie .

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Zapraszam do Malczyc lub Chomiaży też tutaj diluja jest jeden R.K.narkowozem jeździ i handluje na pr...
Piszę tu do tych wszystkich internetowych bohaterów: co wy macie z tym oczernianiem ludzi przez inte...
Mieszkaniec skomentował/a Długa w Szczepanowie w trakcie remontu
A kiedy remont ulicy kasztanowej? Te ciągłe łatanie jest jeszcze bardziej niebezpieczne niż dziury, ...
Powinni mu nogę odstrzelić za to co zrobił! Może drugi by później więcej myślał przy zatrzymaniu. Na...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…